Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Základňa NATO na Slovensku? "Moja odpoveď by bola nie", Fico


Smer

10/2015

“Pokiaľ ide o logistiku a tréning, nevidím v tom zásadný problém. Problém by bol, keby sme boli požiadaní o vytvorenie akejsi základne s personálom. Moja osobná odpoveď by bola nie,” vyhlásil Róbert Fico v septembri 2014.

Slovenská metropola sa už o pár mesiacov stane sídlom základne Severoatlantickej aliancie. To, o čom sa doteraz len špekulovalo, naberá reálne kontúry. Základňa pre styčný integračný tím NATO (NFIU) vznikne onedlho v bratislavskej mestskej časti Vajnory.

Útočiskom pre toto sídlo budú kasárne, v ktorých bude pôsobiť 41 ľudí, z toho 21 našich vojakov. Zvyšok bude z členských krajín NATO.

"Účelom NFIU je zvýšiť reakcieschopnosť Aliancie a uľahčiť nasadenie jednotiek veľmi rýchlej reakcie a jednotiek rýchleho nasadenia,“ vyhlásil minister obrany SR Martin Glváč (SMER-SD). Proti komu? Proti Rusku?

Nie je náš vládca voľajaký zmätený? Presnejšie označenie by bolo sluha. A komuže to vlastne slúži, lebo národu Slovenskému nie.http://www.aktuality.sk/clanok/305737/na-slovensku-vznikne-zakladna-nato-ficovi-takmer-pod-nosom/