Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Mafiánske praktiky Glváča


Smer , SDKÚ

10/2013

Pozemky pri Chorvátskom Grobe lacno získali ľudia okolo ministra obrany Glváča.
Starosta Chorvátskeho Grobu vzdal boj s developérmi v Čiernej Vode.
Stovky domov a prázdnych nezastavaných parciel s tisíckami obyvateľov v oblasti bez školy, ciest, kanalizácie a ďalšej infraštruktúry, ráno kilometrové kolóny smerom do mesta, popoludní zasa opačným smerom. Ľudia chodia do svojich domov, ktoré budú splácať ešte desaťročia, iba prespávať.

Tak sa skončil projekt bratislavského satelitu Chorvátsky Grob - Čierna Voda. Na jeho úplnom začiatku stáli ľudia blízki bratislavskému šéfovi Smeru a súčasnému ministrovi obrany Martinovi Glváčovi, ktorí získali pozemky cez reštitúcie za vlády Mikuláša Dzurindu.

Starosta Miroslav Marynčák, ktorý sa pokúsil Čiernu Vodu poľudštiť tým, že prinúti developérov pozmeniť plány, svoj boj po troch rokoch v úrade starostu vzdal. Rezignoval z funkcie.

Vydržal síce žaloby, ale povestnou poslednou kvapkou bol výhražný list jeho manželke. Pisateľ sľuboval, že ak sa starosta neprestane starať, jeho syn skončí na vozíčku.

Zničená obec

„Nechápal som, prečo sa nevyužije obrovský potenciál, aby tu mohlo vzniknúť niečo pekné a priateľské k obyvateľom. Bola to historická šanca pre túto obec a možno aj pre Slovensko, vytvoriť jedno úžasné mesto na zelenej lúke,“ rozpriahne sa starosta rukou, ukazujúc na veľký plán obce spolu s jej početnými satelitmi.

„Bolo treba povedať, že tu má byť jedna cesta, tu druhá cesta, námestie, škôlky. Dali sa využiť existujúce vodné kanály, kde sa obídu dve krásne loďky, keď prší. Dali sa vytvoriť biokoridory, ľudia mohli mať výhľad do zelene, mohli mať cyklotrasy, ktoré by spájali jednotlivé časti satelitov so starou dedinou. Namiesto toho je tu len spleť slepých, dnes už zničených ulíc."http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/pozemky-chorvatskom-grobe-lacno-ziskali-ludia-okolo-ministra-obrany-glvaca.html