Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Kauza Váhostav: Peniaze na záchranu dostanú aj schránkové firmy


Smer

136 000 000€

10/2015

Schránkové firmy z Cypru a Belize! Aj firmy s takýmito adresami sa budú môcť uchádzať o peniaze štátu. Fico najprv sľuboval, že schránkové firmy z odškodňovania veriteľov Váhostavu sa nebudú o peniaze uchádzať, no realita je úplne niekde inde!

Medzi veriteľmi, ktorí sú oprávnení podať žiadosť, je aj niekoľko schránkových firiem so sídlom na Cypre či v Belize. Dá sa predpokladať, že ich pohľadávky voči Váhostavu vznikli účelovo, aby cez ne mohli ovplyvňovať reštrukturalizáciu firmy a ťažiť z nej. Schránkovým firmám teraz môže štátna firma Slovenská reštrukturalizačná podobne ako živnostníkom a ďalším veriteľom Váhostavu vyplatiť až 200-tisíc eur do úrovne polovice ich pohľadávky.

Premiér: Schránkové firmy sú vylúčené

Aká je realita? Ako je vidieť z priloženého zoznamu, o túto pomoc sa môžu uchádzať aj spoločnosti z Cypru, Belize či Veľkej Británie. Dokonca je medzi nimi aj slovenská firma Lomark, ktorá požičala Váhostavu jeden a pol milióna eur, no na jej čele má stáť kozmetička z Bratislavy, upozorňuje RTVS. Pričom premiér len pred pár mesiacmi vyhlásil, že "Tu sú vylúčené schránkové firmy. Bavíme sa len o živnostníkoch, eseročkach a akciovkách."

Firmy ako Efelan Trading, Regio Enterprise, Ginostra Limited, Synergy Continental, Scarlatina Holding, Palizzi Holding, ktoré majú sídla v exotických rajoch, sa budú môcť uchádzať o štátne peniaze, aj napriek Ficovým slovám.


http://www.topky.sk/cl/10/1506731/Sokujuce-odhalenie-v-kauze-Vahostav--Peniaze-na-zachranu-dostanu-aj-schrankove-firmy?utm_source=facebook&utm_medium=topky&utm_campaign=okt2015