Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Paškovci robia biznis so šošovkami. Do tendrov chodia spolu


Smer , TIP - Politika Spolupráce

9 000 000€

10/2015

Obchodníkom s väzbami na bývalého predsedu parlamentu sa za Fica darí.

Spoločnosť DISPOMED vznikla v roku 1994. Založil ju Juraj Šutta, ktorý je spájaný s bývalým predsedom parlamentu Pavlom Paškom (Smer).

Šutta bol počas prvej Ficovej vlády poradcom šéfa rezortu Ivana Valentoviča. Podľa týždenníka Trend vystupoval ako lobista pri predaji predražených prístrojov štátnym nemocniciam.

Podľa zistení Aktuality.sk už získala spoločnosť DISPOMED za Ficových vlád štátne zákazky za vyše šesť miliónov eur.

Firme sa darí najmä v oftalmologickom biznise. Oftalmológia je medicínsky odbor, ktorý sa zaoberá prevenciou, diagnostikou a liečbou ochorení oka.

Rodinný biznis

Spoločnosť ALLMEDICAL vznikla v roku 2006. Vlastní ju zakladateľka strany TIP Ľubica Durkajová.

Podľa zistení Aktuality.sk už získala na ministerstve zdravotníctva pod vplyvom Smeru štátne zákazky za vyše 926-tisíc eur.

TIP je v kurze

Počas Ficových vlád sú v zdravotníckom biznise úspešní aj ďalší členovia a funkcionári strany TIP. Ako upozornil poslanec Miroslav Beblavý, zarábajú aj vďaka košickej zdravotníckej skupine, za ktorou stojí bývalý šéf parlamentu Paška.

Napríklad firma Edelma získala v roku 2009 od ministerstva zdravotníctva, ktoré vtedy riadil Richard Raši (Smer), dotáciu 2,3 milióna eur. Kúpila za ňu budovu polikliniky v Banskej Bystrici a prístroje na testy Helicobactera.


http://www.aktuality.sk/clanok/307104/paskovci-robia-aj-biznis-so-sosovkami-do-tendrov-chodia-spolu/