Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Miliónový kšeft za kávičky a chlebíčky


Smer

960 000€

10/2015

Slovensko plánuje minúť v rámci predsedníctva v EÚ 70 miliónov eur a zdá sa, že prvý dielik tučnej sumy si našiel svojho majiteľa. Takmer milión eur za catering skončí vo veľkej smeráckej rodine na čele s Dušanom Muňkom.

Milión eur Muňkovi

Dve zmluvy na cateringové služby spolu za takmer 960 tisíc eur teda podpísalo ministerstvo zahraničných vecí s firmou Congress Service Slovakia. Spoločníkom tejto firmy je podľa obchodného registra firma Merk Reality. Tá patrí zase dcéram člena Smeru a riaditeľovi Sociálnej poisťovne Dušana Muňka.
Predsedkyňou predstavenstva je Ľudmila Masariková a podpredsedkyňou je ďalšia Muňkova dcéra Eleonóra Fedorová. Merk Reality má v popise práce obchody s realitami, upratovacie, účtovnícke práce, prevádzkovacie, masérske či zmenárenské služby. Spoločníkom Congress Service Slovakia podľa obchodného registra je aj firma Casinos Slovakia. Tejto akciovke, ktorá podniká s hazardom, do roku 2002 pritom šéfoval sám šéf Sociálnej poisťovne Dušan Muňko.

"Minister M. Lajčák jedoznačne odmieta akúkoľvek možnosť klientelizmu."


http://www.news.sk/rss/link/2015/10/1983466/prvy-trapas-nasho-sefovania-v-eu-milionovy-kseft-pre-smerakov-za-kavicky-a-chlebicky/