Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Poslanec Smeru Choma platí za kanceláriu rodine. Zo štátneho


Smer

11/2015

Poslanec parlamentu Igor Choma (Smer) platí za poslaneckú kanceláriu spoločnosti AAD Group, ktorú riadi jeho zať. Táto firma dostáva zákazky aj od štátneho podniku Žilinská teplárenská, ktorú ovládajú ľudia blízki Chomovi.

Poslanec parlamentu a žilinský primátor Igor Choma (Smer) je v konflikte záujmov. Podľa zistení Aktuality.sk totiž platí za prenájom svojej poslaneckej kancelárie v Žiline firme AAD Group.

Firmu riadi od júna tohto roka Chomov zať Tomáš Valica. V dozornej rade spoločnosti AAD Group sedí aj Chomova dcéra a Valicova manželka Alena.

Štátne zákazky

Podľa zistení Aktuality.sk sa Mihálovej firme AAD Group darí aj v Žilinskej teplárenskej, ktorú ovládajú ľudia blízki Chomovi. Od roku 2012 tam už získala kontrakty za vyše 200-tisíc eur.

Úspešná je aj firma Salt System, ktorá si tento rok od Žilinske teplárenskej vyfakturovala 151-tisíc eur. V dozornej rade spoločnosti Salt System sedí aj Mihál.

Žilinská teplárenská je štátny podnik. V jej predstavenstve sedí aj Jozef Štrba – podpredseda Žilinského samosprávneho kraja. Rovnako ako Choma je nominantom Smeru.

Štrba kedysi vlastnil – s Chomom a Mihálom – firmu Proma Invest. Za prvej Ficovej vlády odkupovala aj vyvlastňovala pozemky pod stavbou diaľnic.

V dozornej rade Žilinskej teplárenskej sedí aj František Holeša – Chomov poslanecký asistent.


http://www.aktuality.sk/clanok/307265/zilinsky-primator-choma-plati-za-kancelariu-rodine-zo-statneho/