Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Matovič: Fico má v Belize firmy a na účtoch milióny dolárov


Smer

600 000 000€

08/2015

Šéf OĽaNO Igor Matovič dnes na svojom facebookovskom profile zaútočil na premiéra Roberta Fica. Matovič ho obvinil, že spoločne s manželkou si v roku 2008 založili schránkovú firmu na Belize.

Podľa Matoviča si v deň vzniku tejto schránkovej spoločnosti predseda vlády založil dva bankové účty v Belize Bank Internacional (BBIL). Šéf OĽaNO ďalej napísal, že stav týchto účtov k 21. júlu 2015 je 674.546.004,42 dolárov.

Igor Matovič potom tento status vysvetlil. Podľa neho dostal anonym s tým, že na Belize má Fico spomínané účty. „Ja neobviňujem Roberta Fica, ja len tvrdím, že som dostal anonym, ktorý obviňuje premiéra z účtov na Belize. Pýtam sa Roberta Fica, či mu je príjemné a ako sa cíti, keď je v obehu anonymné udanie, keď má účet na Belize a má na účtoch peniaze, ktoré bežný človek nikdy nezarobí,“ povedal Matovič na tlačovej konferencii. Matovič dodal, že Fico začal honbu na čarodejnice bez akýchkoľvek faktov v súvislosti s jehou firmou regionPRESS v Trnave, kam v stredu vtrhli policajti a zhabali servery.

Fico na tieto obvinenia reagoval na otázku na tlačovej konferencii, ktorá však bola na tému regulácie cien. „Viete si vôbec predstaviť túto sumu? Mám pocit, že tu niekomu tečie do topánok. Nerád by som sa takýmito vecami zaoberal. To je nezmysel, ktorý nie je vhodný žiadneho komentára,“ reagoval premiér.
[color=#FF0000](všimnite si Ficovu reakciu, namiesto toho aby povedal, že tam nemá žiadný účet a nikdy žiadný nemal...zahovára...toto je typické pre neho, keď klame)[/color]
Môžme si zobrať jeho príklad z Gorily:
Podľa spisu Gorila mal byť v konšpiračnom byte finančnej skupiny Penta dnešný predseda vlády Robert Fico, vtedy ešte opozičný poslanec a predseda Smeru. Fico doteraz odmieta odpovedať na otázku, či v byte naozaj bol, ako sa to popisuje v údajnom spise SIS, ktorého autenticita nebola oficiálne potvrdená.

A ako môžu politici zarobiť takéto peniaze?:
- štátne zákazky, z ktorých údajne inkasujú 20-30% z celkovej sumy
- oni priamo alebo ich rodiny majú firmy so sídlami v daňových rajoch a tak získavajú výhodné štátne zakázky
- najčastejšie však cez nastrčené osoby a firmy zarábajú na daňových návratkach

http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy-117/matovic-tvrdi-ze-ma-dokazy-o-ficovych-uctoch-na-belize-ako-sa-citite-pan-premier-879308
http://necenzurovane.net/15/ficovci.html