Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Prepojenie SNS a SMERu cez Trabelssieho a ovládanie Žiliny


Smer , Slovenská Národná Strana

0€

10/2015

Firma AAD Group (prepojená na SMER cez Chomovho zaťa) už dostala od štátu za prenájom Chomovej poslaneckej kancelárie takmer 50-tisíc eur. A to aj napriek tomu, že je len sprostredkovateľom.

Budovu, v ktorej sa kancelária nachádza, totiž vlastní podnikateľ George Trabelssie. Ten bol kedysi blízkym spolupracovníkom bývalého žilinského primátora a exšéfa SNS Jána Slotu.

„Budova je vlastníctvom mojej spoločnosti a v nájme ju má súkromná firma. Aké sú ďalšie vzťahy, neskúmam,“ reagoval Trabelssie.

Utajujú faktúry?

Pochybnosti však vzbudzuje aj spôsob, akým Žilinská teplárenská zverejňuje svoje faktúry a objednávky.

Napríklad firme AAD Group, ktorá prenajíma kanceláriu Chomovi, zaplatila Žilinská teplárenská v tomto roku už takmer 45-tisíc eur.

Štátna firma pritom zverejnila len jednu faktúru vo výške 600 eur.

Alexandra Hrnková zo Žilinskej teplárenskej však tvrdí, že podľa zákona nie sú povinní zverejňovať tento typ zmlúv ani faktúry a objednávky k nim.

Rovnaké typy faktúr s firmou Salt System sú však paradoxne zverejnené všetky. Prečo robia medzi firmami rozdiely, Hrnková nevysvetlila.

Chaos v dokumentoch

Žilinská teplárenská má zároveň chaos v dokumentoch, ktoré zverejňuje na svojej stránke.

Napríklad z jednej objednávky vyplýva, že firme AAD Group mala za hodinu práce zaplatiť až 3-tisíc eur. Keď sme sa spýtali, či to nie je veľa, Hrnková nám zaslala originálnu dokumentáciu a vysvetlila, že došlo k omylu.

V skutočnosti bolo totiž obsahom objednávky viacero činností – napríklad geodetické služby či majetkovoprávne vysporiadanie pozemkov. „Išlo o ľudskú chybu pracovníka nákupu našej spoločnosti,“ dodala Hrnková.

Zároveň priznala, že Žilinská teplárenská má veľký neporiadok v dokumentoch, ktoré zverejňuje: „Po Vašom upozornení sme námatkovou kontrolou zistili, že takýchto proforma objednávok je na našej stránke niekoľko a pracujeme na ich odstránení.“


Žilinská teplárenská je podník s obrovskými ziskami.


http://www.aktuality.sk/clanok/307265/zilinsky-primator-choma-plati-za-kancelariu-rodine-zo-statneho/