Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Garáž z kauzy Interblue znovu na scéne - ako robí Smer pre seba a schránky


Smer

50 000 000€

11/2015

Štát podpísal zmluvu na prevádzku kompy na Dunaji za najmenej 50 miliónov eur. Šťastný výherca verejného obstarávania súťažil sám. V kauze vystupuje aj americká garáž známa z emisného škandálu prvej vlády Roberta Fica.

Zmluvu na prevádzku kompy na trase dlhej 520 metrov podpísala so štátom firma Ponton City a.s. Štátu tu pri zmluve za 50 miliónov eur vôbec navadilo, že podľa účtovnej uzávierky za rok 2014 nemala firma jediného zamestnanca. Akcionárom firmy bola ešte začiatkom roka 2014 spoločnosť Slovenská plavba a prístavy - Lodenica, s.r.o., ktorá bola pod vplyvom skupiny Budamar. Tej Budamar, ktorá sa v mnohých článkoch spomína v súvislosti s údajným daňovým podvodom vo výške 20 miliónov eur, odvolávaním čestných vyšetrovateľov a prepojením na Smer.

Koncom roka sa však vlastníctvo zmenilo do lepšieho. Polovičným vlastníkom sa stala CFS s.r.o. Bratislava. Jej vlastnícka štruktúra dnes končí v pražskej firme VISEGRAD ASSET MANAGEMENT a.s.

Štát tak podpísal zmluvu na prevádzku kompy s firmou, ktorá má korene presne v tej istej garáži, ako Interblue z kauzy emisie prvej vlády Roberta Fica. Druhú polovicu nadobudol nemenej zaujímavý subjekt: cez spoločnosť SPINEX s.r.o. je vlastníkom BJMC družstvo Košice.

Členská schôdza družstva v roku 2013 odsúhlasila, aby 92 % podielov družstva nadobudol Ing. Jozef Blaško. Podľa mnohých článkov je Jozef Blaško príbuzným zosnulého Ľubomíra Blaška. Ten mal podľa zverejnenej údajnej zmluvy darovať pred voľbami strane Smer 32 miliónov korún a získať tak vplyv na nominácie do štátnych funkcií. Strana Smer prekvapivo pravosť zmluvy vždy odmietala.


http://veronikaremisova.blog.sme.sk/c/390255/garaz-z-kauzy-interblue-znovu-na-scene-ako-robi-smer-pre-seba-a-schranky.html
https://dennikn.sk/290180/statny-biznis-mieri-ku-glvacovi/