Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Schránkou proti schránkam? Zastupoval mafiánov teraz má u Kaliňáka biznis za milióny


Smer

45 000 000€

11/2015

Ministerstvo vnútra Roberta Kaliňáka vraj bojuje so schránkovými firmami. Podľa investigatívnej novinárky Lenky Dale však milióny z ministerstva utekajú do vrecka podozrivého podnikateľa, ktorý so schránkami obchoduje.

Schránková firma kúpila pohľadávku Vodohospodárskej výstavby a dostane od štátu 10 miliónov eur. Ďalšia schránka sa dohodla na mimosúdnom vyrovnaní s Telekomom a dostane 30 miliónov eur. Nemocnicu v Topoľčanoch získala do prenájmu na 15 rokov za smiešnu sumu firma fitness trénera, ktorá patrí schránkovej firme.

Nič vám nepoviem!

Investigatívny portál však tvrdí, že zistil meno človeka, ktorý spomínané prípady spája. Je to vraj podnikateľ Dušan Miškolci z Trenčína. Na jeho účty sa majú prevádzať peniaze zo zahraničných účtov schránok a vzápätí sa preposielajú ďalej.

Schránkové firmy Allmond LLC z amerického štátu Kentucky, ale aj ďalšia americká schránková firma Miracom LLC majú účty aj na Slovensku, pričom Dušan Miškolci je ten, kto disponuje s ich účtami. Cez tieto účty majú pretekať peniaze aj ďalších známych schránkových firiem, napríklad Candelar Limited, Tradeform Finance Limited, Labastrex Services limited. “Nič vám nepoviem!” povedal investigatívnej novinárke Dušan Miškolci.

Schránkou proti schránkam?

Matúšovi Gémešovi, advokátovi z Banskej Bystrice, sa počas tohto volebného obdobia dobre darí. Kým predtým nebol pri štátnych zákazkách úspešný, v tomto volebnom období má jeho advokátska kancelária od štátu zmluvy za takmer 45 miliónov eur.

“Nič vám nepoviem, napíšte, čo chcete, je mi to jedno,” reagoval advokát Gémeš na otázku portálu, či môže vysvetliť jeho vzťah ku schránkovým firmám a prečo od nich berie peniaze.

Koho zastupoval
Obvinenú zo zabitia anglického podnikateľa Andrewa Busha v lete 2014. Momentálne je vo väzení v Španielsku. Matúš Gémeš ju zastupoval hneď po tom, ako ušla na Slovensko. Na zá­klade jej súhlasu ju vydali do Španielska. Dodnes nie je jasné, kto podnikateľa zastrelil.
V kauze olejári. Pre príliš dôverný vzťah s Kubašiakovou manželkou podnikateľ s advokátom prerušil vzťah. Kubašiaka zabili v novembri 2006 .
Aj bossa podsvetia Mikuláša Černáka.

Čo na to Kaliňák?

Minister vnútra Robert Kaliňák však obviňuje Lenku Dale z portálu GINN.PRESS zo zaujatosti a neprofesionality. "Pani Dale, vy ste v živote nenapísali pravdu. Všetko si vymýšľate.

Dale na Kaliňákové slová reaguje vo svojom článku: „Zaujíma nás, prečo minister bojujúci proti schránkam, pri telefonáte nereaguje so záujmom o vec, ale nezmyselne útočí… Uuuups, minister Kaliňák je nervózny.“

Ešte že má Kaliňák imigrantov, hneď sa ľahšie kradne.


http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Skandal-u-ministra-Kalinaka-Schrankove-miliony-Kam-utekaju-Budete-sa-divit-254541
http://www.cas.sk/clanok/333961/advokat-gemes-zastupoval-mafianov-i-kukucovu-zmluvy-u-kalinaka-ma-na-40-milionov-eur.html