Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Procházkov kancelár začínal u Slotovho ministra


Sieť , Slovenská Národná Strana , Hnutie za Demokraciu

11/2015

Manažér, ktorý schvaľuje v strane Sieť dary od sponzorov, začal robiť kariéru za Fica. Dnes dostáva jeho firma eurofondy od ministerstva pod vplyvom Smeru.

Marek Čepko je tajomníkom strany Sieť, ktorý sa stará o jej financovanie. Schvaľuje dary od sponzorov, pre stranu vybavoval aj úver vo výške 1,8 milióna eur od českej banky FIO.

Čepko začal svoju kariéru v štátnej správe ako finančný analytik v spoločnosti Vodohospodárska výstavba, ktorá vtedy patrila pod ministerstvo pôdohospodárstva.

V roku 2007 – počas prvej Ficovej vlády – nastúpil Čepko na ministerstvo životného prostredia, ktoré vtedy riadil Jaroslav Izák (SNS).

Vplyvný otec

Čepkov otec Vladimír v minulosti pôsobil v dozornej rade spoločnosti Cheminvesta, kde bol vtedy v predstavenstve aj exminister hospodárstva Ján Ducký (HZDS).

Vladimír Čepko investoval aj do projektu Meander Park, ktorý podporoval bývalý prezident Ivan Gašparovič.

V roku 2011 Vadimír Čepko spolupracoval so spoločnosťou Visio Consulting. Figuroval ako kontaktná osoba v rámci zmluvy o nákupe dreva od štátnej firmy Lesy SR.

Firma Visio Consulting zároveň v roku 2012 pomáhala vybavovať eurofondy štátnemu Slovenskému hydrometeorologickému úradu. Išlo pritom o eurofondy od zriaďovateľa SHMÚ - Ministerstva životného prostredia.

Na internete je dostupných niekoľko zmlúv medzi firmou jeho manželky Anny Vermar a štátnymi lesmi. Vladimír Čepko v nich býva uvedený ako kontaktná osoba.

Čepko sedí aj v orgánoch Regulačnej rady (predtým Úradu pre reguláciu sieťových odvetví).


www.aktuality.sk/clanok/308208/manazer-siete-zacinal-u-slotovho-ministra/