Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Ficov debakel za štátne


Smer

132 000 000€

07/2013

Po priznaní odškodnenia poisťovne Union 22miliónov EUR a 3milióny ako náklady na konanie súdneho sporu je načase sa spýtať,. Pán premiér Fico ste tak naivný, že ste to nevedel alebo je za tým niečo viac?

Výsledky zdravotnej poisťovne Union :

Rok 2006 - založenie zdravotnej poisťovne
Rok 2007 - strata 7,71milióna EUR (232,3 milióna Sk)
Rok 2008 - strata 10,84milióna EUR (326,5 miliónov Sk)
Rok 2009 - celková strata 16,5milióna EUR (technická strata 8,7milióna EUR)
Rok 2010 - celková strata 2,3milióna EUR (technický zisk 3,2milióna EUR)
Rok 2011 - zisk 9miliónov EUR

Tak sa pozrite na čísla ziskov/strát a na vysúdenú sumu - naraz vidíte že skoro celá strata poisťovne za 5rokov existencia zmizla.

A to nie je všetko, takmer 27 miliónov eur doteraz zaplatilo Slovensko za právne služby v sporoch s akcionármi súkromných zdravotných poisťovní.

Prehratá arbitráž, bohužiaľ, nie je najvyššia škoda, ktorú zákon o zákaze výplaty zisku štátu spôsobil. A jeho účel sa pritom nenaplnil ani na chvíľu, ani kúsok.
Union neposlal ani o euro viac na financovanie zdravotnej starostlivosti, ako by to bolo, keby zákaz zisku neplatil. Ak teraz Robert Fico vysvetľuje, že štát zákazom zisku priniesol do zdravotníctva za dva roky približne 240 miliónov eur, nie je na tom nič pravdy. Ani Dôvera, ktorá je dvakrát väčšia ako Union, totiž nedala zdravotníctvu počas zákazu zisku nemocniciam ani euro navyše. Mala zisk, no jednoducho ho nechala v poisťovni, aby potom jej akcionári oveľa viac vytiahli cez účtovný švindeľ bez toho, aby z toho zaplatili daň z príjmu.

Ak sa podarí dostať z Dôvery celých vyše 400 miliónov eur takzvaného záväzku voči akcionárom, štát príde na daniach v porovnaní s normálnym vyplatením zdaneného zisku o 80 miliónov eur. A za toto je priamo zodpovedný Smer, pretože zákazom zisku k takémuto správaniu motivoval. A aj preto, lebo sa na tej operácii podieľali aj ľudia blízki predsedovi Smeru. Áno, treba stále pripomínať, že v tom čase si Penta do Dôvery pribrala druhého akcionára, ktorý sľúbil, že využije svoj vplyv na Roberta Fica.

Ľahšie tak chápeme, ako je možné, že sa Fico ticho prizeral tomu, že zákaz výplaty zisku znamenal pre majiteľov Dôvery fakticky len to, že si svoj profit mohli vybrať legálne a ešte aj nezdanený.http://jurajpolacek.blog.sme.sk/c/315116/Kona-Fico-len-hlupo-alebo-je-v-tom-aj-nieco-viac.html
http://komentare.sme.sk/c/6632469/debakel-za-statne.html
http://niesomovca.sk/kolko-nas-stalo-zastupovanie-v-sporoch-s-poistovnami