Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Nenásytný Kollár: Milióny z Eurofondov pre milionára


Sme rodina

5 300 000€

05/2014

Boris Kollár, Slavomír Hatina či Ivo Valenta. Títo páni sú známi nielen svojimi obchodmi, ale i majetkom. Napriek tomu im mala vláda priklepnúť milióny z eurofondov na podporu niektorých projektov, za ktorými stoja. Európska komisia však tvrdí, že na milióny možno právo nemali a slovenským daňovým poplatníkom hrozí, že ich budú musieť za boháčov Bruselu vrátiť.

Na celú kauzu upozornil denník Hospodárske noviny. Eurofondy sa mali prideľovať malým a stredným podnikom. Milióny eur na podporu však dostali aj projekty, ktoré sú spájané so známymi milionármi.

Išlo napríklad o podnikateľa Borisa Kollára a jeho projekt Park Snow na Štrbskom Plese či bývalého šéfa Slovnaftu Slavomíra Hatinu, ktorý má podiel v lyžiarskom stredisku Králiky.

Kto to nakoniec zaplatí?
Ministerstvo hospodárstva tak bude musieť svoje rozdávanie vysvetliť. Ak ho neobháji, nakoniec všetko zacvaká štát zo svojho, a teda všetci daňoví poplatníci.

„Treba povedať, že audítori v uvedenom zistení zatiaľ identifikovali len určité pochybnosti,“ povedal hovorca rezortu hospodárstva Stanislav Jurikovič s tým, že s Európskou komisiou o celom probléme komunikujú.

Boris Kollár dotácia 5, 3 milióna eur
1. Tatranská akciová spoločnosť Borisa Kollára získala dotáciu 5,3 milióna eur na zlepšenie služieb v stredisku Park Snow na Štrbskom Plese.Od roku 2011 je stredisko v rukách podnikateľa Romana Wecka. Samotný Kollár nad celou kauzou iba krúti hlavou: „Európske fondy sú na podporu rozvoja a je jedno, či tú firmu vlastní bohatý, alebo chudobný, či po uši zadlžený človek.Takéto kritérium EÚ nedala. Malo ísť o stredné a malé podniky, čo sme splnili, a teda sa necítim nijako previnilo, ani nemám pocit, že by sme niečím porušili predpisy.“

Čo sú vlastne eurofondy, peniaze daňových poplatníkov, ktoré posielame do Bruselu a spätne ich dostávame na rôzne projekty. Dá sa povedať, že cez eurofondy z našich daní, našej práce financujeme milionárov ako napr. Kollár.


http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/nenasytny-kollar-hatina-valenta-miliony-z-eurofondov-milionarov.html
http://zivot.cas.sk/clanok/17144/absurdne-miliony-z-eurofondov-dali-aj-bohacom-kollarovi-a-hatinovi