Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Štátne milióny idú aj schránke z Cypru s Kažimírovým kamarátom


Smer

3 000 000€

12/2015

Tri milióny eur za prenájom budovy získa kamarát ministra Kažimíra a schránka z Cypru. Jej utajeného majiteľa na úradoch zastupuje ďalší Kažimírov kamarát. Obaja ministrovi známi riešili dlhy, ktoré ostali po jeho podnikaní v stavebníctve.

Vyzerá to skôr ako skrýša úradníkov, a nie ich oficiálne sídlo. Na Panenskej ulici v bratislavskom Starom Meste majú odborníci na eurofondy sídliť vyše roka, na budove však dodnes nie je tabuľa s označením ministerstva vnútra. Nič nie je na zvončeku, vstupná brána je na guľu.

Nepomôže, ani keď bránu nechávajú dokorán otvorenú. Hneď pri vstupe je v podbrání rampa a ceduľka „súkromný pozemok“. Iba odvážlivec, ktorý naruší súkromie, prejde niekoľko metrov podbráním a zabočí doprava, objaví vchod do priestorov ministerstva vnútra.

To do prenajatej budovy nasťahovalo 130 úradníkov, hoci u seba má poloprázdne kancelárie, do ktorých by sa pomestili. Účet za deväťročný prenájom aj s energiami presiahne tri milióny eur.

Ministerstvo vnútra si prenajalo budovu v centre Bratislavy od spoločnosti Anziano. V čase podpisovania nájomnej zmluvy, v septembri 2014, bol jej jediným vlastníkom Kažimírov kamarát a spolužiak z vysokej školy Fečík.

Majiteľ schránky sa vystopovať nedá. Cyprus patrí k vyhľadávaným daňovým rajom, ktoré skutočných vlastníkov ukrývajú. Ako bojovník proti schránkam sa prezentuje vládny Smer. Od vlaňajška hovorí, že nechce, aby takéto firmy obchodovali so štátom.

Kažimír vyše mesiaca neodpovedá, či má niečo spoločné so schránkou Tyree Trading. Ministrova hovorkyňa Alexandra Gogová sa spýtala, či ideme článok písať, stanovisko neposkytla. Neprišlo ani po ďalších troch žiadostiach.


https://dennikn.sk/320770/statne-miliony-idu-aj-schranke-cypru-kazimirovym-kamaratom/