Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Vlastniť médiá a podporovať Smer sa oplatí


Smer

48 500 000€

12/2015

Vlastniť médiá a podporovať Smer sa zjavne oplatí. Napríklad podnikateľovi Ivanovi Kmotríkovi, vlastníkovi televízie TA3... Kmotríkova firma získala 35-miliónovú zákazku. Za ,,gastrolístky“ pre hladných štátnych úradníkov. Konkrétne za tie gastrolístky, ktoré nedostanú.

Ivan Kmotrík

Ak si lámete hlavu, ako môže niekto zarábať na gastrolístkoch, ktoré nemá, odpoveď je prostá. Kmotrík chce firmy s gastrolístkami vytláčať z trhu. Namiesto ,,lístka" ľudia dostanú kreditnú kartu. Podobnú, akú vydávajú aj banky.

Kmotríkova firma ich bude pravidelne dobíjať kreditmi. Jeden kredit = jeden obed. Platiť to bude štát, teda občania Slovenska.

Firma: malá, ale zato stratová

Kmotríkova firma GGFS je pravý opak firmy s dobrými referenciami. Vznikla v roku 2013. Minulý rok mala len štyroch zamestnancov. Tržby mala skromných 50 tisíc eur. Stratu 300 tisíc. A dlhy 1,5 milióna…

Za normálnych okolností by malá začínajúca firma mohla uspieť v bitke o 35-miliónovú štátnu zákazku len lepšou cenou. A to sa nestalo.

Neznáma Kmotríkova firma dala rovnakú cenovú ponuku ako konkurencia so skúsenosťami a s lepším postavením na trhu. A vyhrala.

TA3: kanál Smeru

Preto môžeme predpokladať, že v súťaži nezavážilo meno firmy (GGFS), ale meno jej majiteľa (Kmotrík). A jeho politické známosti. Kmotrík je už dlho považovaný za podnikateľa blízkeho Smeru. Jeho televízia TA3 dáva už tradične slušný priestor lídrom Smeru. A hlavne témam, ktoré potrebujú ,,zahrať“.

Kmotríkova TA3 podporuje Smer aj z opačného konca – cez priestor pre partnerskú SNS. A pre ,,pravicové“ ministrany (SKOK, SDKÚ), ktoré oberajú opozíciu o malé, ale cenné percentá voličov.

Zrejme aj preto Kmotríkova minifirma GGFS už uspela na ministerstve práce. V zákazke za 8,5 milióna eur. A takisto uspela v súťaži Žilinského samosprávneho kraja na 5 miliónov eur (kraj ovláda župan Smeru). A nakoniec vyhrala opäť na Richterovom ministerstve (35 miliónov).

Súčet: 48,5 milióna eur. GGFS sa za pár mesiacov vypracovala na malú kreditnú ,,banku“. Z našich odvodov politici pri moci, financujú milionárov.

Pretože lebo, majiteľ patrí k tým šťastným Slovákom, ktorým socialisti zo Smeru garantujú istoty.


http://www.aktuality.sk/clanok/310447/komentar-daga-danisa-ako-majitel-ta3-zaraba-miliony-na-gastrolistkoch/