Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Kollárova dvojka je vplyvný človek z Gorily


Sme rodina

12/2015

Dvojkou na Kollárovej kandidátke je priamy aktér Gorily s mimoriadne zaujímavou minulosťou.
Boris Kollár je podnikateľ, ktorého podľa vlastných slov stranu Sme rodina donútili založiť ľudia. Kollár však bližšie nešpecifikoval, o akých ľudí išlo.

Tým človekom, ktorý Borisovi Kollárovi pomohol založiť stranu, je Milan Krajniak. Verejnosti inak neznámy človek je pravou rukou Borisa Kollára a za svoje služby si na kandidátke strany Sme rodina vyslúžil rovno číslo 2

Milan Krajniak je autorom série článkov na serveri poslednykriziak.sk a tiež knihy „Banda zlodejov“. V oboch obvniňuje rôznych politikov a podnikateľov z nekalostí a tvári sa, že odhaľuje pravdu o mafiánskych praktikách a prepojenosti slovenských politikov s oligarchiou. Sám seba často označuje za bojovníka proti korupcii a za očistu verejného priestoru.
Pritom samotný Milan Krajniak má za sebou mimoriadne zaujímavý podnikateľský príbeh plný intríg, podvodov, daňových deliktov či dokonca mafiánskych praktík.

Firma Juraja Krajniaka Arthur & Partner robí účtovníctvo samotnému veľkému predsedovi hnutia NOVA Danielovi Lipšicovi. Milan Krajniak, ako člen prezídia FONDU NÁRODNÉHO MAJETKU mal hlasovať tak, ako Penta pískala. Ak bol Krajniak pre Pentu dobrý vtedy, je pre ňu dobrý aj dnes.

1. Alkoholová, konkurzná a daňová mafia

V období mečiarizmu sa Milan Krajniak motal okolo mládežníckych politikov z Kresťansko-demokratickej mládeže Slovenska (KDMS), mládežníckej organizácie KDH, a Občiansko-demokratickej mládeže (ODM). Práve tu sa spoznal s väčšinou svojich budúcich biznis partnerov vrátane Daniela Lipšica.
Už vtedy sa pravou rukou Milana Krajniak stal jeho brat Juraj. Pravda, viac než pravou rukou bol Juraj Milanovým bielym koňom.

Podvody s alkoholom

Juraj Krajniak bol v období od 29.9.1997 do 26.2.1998 majiteľom spoločnosti Profdrink, ktorá sa zaoberala výrobou alkoholických nápojov. Túto firmu preverovala polícia pre podozrenie z nelegálneho obchodovania s alkoholom a podvodov pri odvádzaní spotrebnej dane. Vyšetrovanie však išlo do stratena, pretože v tom čase mocný brat Milan spolupracoval s podpredsedom KDH Vladimírom Palkom, ktorý sa neskôr stal ministrom vnútra. V spoločnosti Profdrink v rovnakom období pôsobil aj Ľudovít Tóth, ktorý dnes pôsobí ako marketingový expert hnutia NOVA, na ktoré sa bližšie pozrieme v ďalších častiach Goríl na kandidátkach.

Kšefty s nehnuteľnosťami a konkurzmi

Ďalším podozrivým spolupracovníkom bratov Krajniakovcov je Peter Bleha. Bratia sa s ním spoznali taktiež v prostredí mládežníckych organizácií KDMS a ODM. Práve s Blehom sa Krajniakovci sústreďovali na skupovanie a personálne obsadzovanie firiem, ktoré nevedeli splácať svoje dlhy a ocitali sa tesne pred konkurzmi. Cieľom tejto činnosti bolo zmocniť sa nehnuteľností, ktoré tieto úbohé firmy vlastnili. Veriteľom pritom bránili presadzovať svoje oprávnené záujmy a skupina tiež marila konkurzné konania a exekúcie. Nehnuteľnosti prenajímali sami sebe, pričom zmluvy boli uzatvárané na veľmi dlhé obdobie a nájomné sa vyplácalo formou zápočtov, čo je zjednodušene povedané iba účtovná operácia a teda k reálnemu vyplateniu v hotovosti ani na bankové účty nikdy nedošlo. Takto prenajaté nehnuteľnosti potom Krajniakovci prenajímali ďalším podnikateľom, ktorí už však nájomné reálne vyplatili. Firmám, ktorým Krajniakovcami obsadené firmy dlhovali peniaze, tak nezostalo nič iné, ako si oblizovať laby, kým Krajniakovci rozprávkovo bohatli.
Aby nás nik neupodozrieval, že si tento príbeh vymýšľame, tu je zoznam firiem, ktoré Krajniakovci týmto spôsobom ovládali a tieto informácie si o nich môže ktokoľvek vrátane novinárov overiť: Fix, Stardust Hotels, Meteor a Perun.

Daňové delikty

17.10.1995 vznikla ďalšia zaujímavá firma s názvom PARKER & YOUNG s.r.o., ktorú založili Milan Krajniak a Peter Bleha. 11.07.1997 do firmy vstúpila schránková firma MADISON CONSULTANCY SERVICES, Inc (sídlom 1013 Centre road, Wilmington, Delaware 198 05, USA), ktorá prevzala od Krajniaka a Blehu 100% podiel vo firme. A nestalo sa tak náhodou. Prakticky od svojho vzniku firma PARKER & YOUNG kumulovala daňové nedoplatky, ktoré k 31.12.2005 predstavovali čiastku 431 521 EUR. Účelom prevzatia firmy schránkovou firmou zrejme bolo zakryť skutočného vlastníka a sťažiť tak vymáhanie daňových nedoplatkov. PARKER & YOUNG s.r.o. zanikla 19.04.2006 výmazom z obchodného registra na základe úradného rozhodnutia, keď Krajský súd v Bratislave zamietol návrh na vyhlásenie konkurzu na majetok dlžníka. Či štát niekedy vymohol aspoň jediné euro daňového nedoplatku, stojí za overenie médiami.

Čachre s bytmi

Krajniakove firmy však netrochárili iba na oberaní štátu, pochutili si aj na nič netušiacich obyčajných ľuďoch. PARKER & YOUNG s.r.o. totiž bola súčasťou medializácie v článku, ktorý vyšiel v PLUS 7 dní 19/2004 s názvom „Čachre s bytmi“.
Išlo o bytovku v Banskej Bystrici, ktorá kedysi patrila podniku Pozemné stavby. V roku 2004 ju už vlastnila bratislavská spoločnosť Jade spol. s r.o. (dnes v konkurze). Podľa zákona mali obyvatelia bytovky nárok na odkúpenie bytov do dvoch rokov od podania žiadosti, ale nakoľko im firma Jade nevyhovela, obrátili sa na súd. Okresný súd v B. Bystrici rozhodol v ich prospech a nahradil vôľu predávajúceho uzavrieť kúpne zmluvy (ľudskou rečou: súd uzavrel kúpne zmluvy, ako keby ich uzavrela firma Jade). Súd taktiež určil aj ceny jednotlivých bytov na 20 000,- Sk a jeho rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 29.07.2003. Na základe tohto súdneho rozhodnutia podali obyvatelia 20 bytov návrhy na zápis do katastra, lenže kataster musel konanie prerušiť. Vyšlo totiž najavo, že firma Jade priamo počas súdneho konania a počas zákazu nakladania s majetkom previedla 100% podiel spoločnosti na nám už dobre známu firmu PARKER & YOUNG.

Bleha cez palubu

Ako v každej mafiánskej „rodine“, aj u Krajniakovcov sa uplatňovala zásada, že najmenej použiteľný a najproblémovejší člen musí byť obetovaný.
V nitrianskej firme STARDUST HOTEL’S s.r.o. (jednej z tých, ktorých nehnuteľnosti si Krajniakovci prenajímali) začala polícia trestné stíhanie pre trestný čin podvodu. V celej kauze chcel vyšetrovateľ obviniť okrem Petra Blehu aj Juraja Krajniaka, lenže vtedy zasiahol jeho mocný brat Milan. Prostredníctvom svojich politických konexií zabezpečil, že stíhaný bol len Bleha, ktorý sa napokon musel postaviť aj pred súd a za celú túto organizovanú skupinu aj vyfasoval trest. Avšak Krajniakove podnikateľské vyčíňanie z 90-tych rokov, ktoré hraničilo s mafiánskymi praktikami, ostalo nepotrestané. Aj preto dnes môže firma Juraja Krajniaka Arthur & Partner robiť účtovníctvo samému veľkému predsedovi hnutia NOVA Danielovi Lipšicovi.

2. Krajniak ako agent Penty vo Fonde národného majetku

Na sklonku roka 2011 naplno prepukla kauza Gorila. Údajný spis Slovenskej informačnej služby detailne popisoval spôsoby, akými mocní podnikatelia presadzovali svoje osobné záujmy, využívali pritom svoj vplyv na politikov a doslova si rozdelili štát a jeho majetok.

Nebolo by sa im to podarilo bez výdatnej pomoci vlastných agentov na ministerstvách a rôznych úradoch, ktorí konali presne tak, ako im to ich mecenáši prikázali. Spis venuje veľa pozornosti najmä Fondu národného majetku, v ktorého orgánoch sa rozhodovalo o tom, aký majetok si štát ponechá a aký naopak sprivatizuje a podobne. Rozhodnutia pritom prijímali orgány, v ktorých mali navonok zastúpenie vládne politické strany, v skutočnosti však išlo o dôkladne vybraných zástupcov oligarchie, predovšetkým finančnej skupiny PENTA.

Ako o jednom z nich sa v spise Gorila hovorí práve o Milanovi Krajniakovi, ktorý mal ako člen prezídia FNM hlasovať tak, ako Penta pískala.
Krajniak rozhodne nie je jediným aktérom kauzy Gorila, patrí však medzi tých najdôležitejších. V žiadnom prípade nemôže ísť o nejakého bojovníka alebo novú tvár na Kollárovej kandidátke. Ak bol Krajniak pre Pentu dobrý vtedy, je pre ňu dobrý aj dnes.

3. Verejné obstarávania na ministerstve vnútra

Po voľbách v roku 2010 sa Milanovi Krajniakovi zadarilo – jeho starý kamoš Daniel Lipšic na neho nezabudol a vymenoval ho za svojho poradcu na ministerstve vnútra pre rómsku problematiku.

Osoba Milana Krajniaka je v tomto období spájaná s kauzou nákupu automobilov Škoda Fabia na rezorte vnútra v roku 2011. V novembri a decembri 2011 podpísal rezort vnútra zmluvy na nákup celkovo 92 automobilov Škoda FABIA, pričom cena jedného automobilu vyšla na približne 60-80 000 eur.
Kritiku zo strany expertov v súvislosti s týmto škandalóznym obstarávaním už nevydržal ani Daniel Lipšic a Krajniak-Nekrajniak, minister nariadil preskúmanie predmetných súťaží. Prípad preskúmala inšpekcia ministerstva vnútra a zistila celkovo 11 porušení zákona...

4. Opäť ten nešťastný kataster

V roku 2013 Hospodárske noviny zverejnili článok s titulkom „Plomba od prokurátora pre poradcu Lipšica neplatila“. Autor článku poukazuje na predaj bytov na Lipského ulici napriek tomu, že prevody týchto nehnuteľností mali byť zablokované plombou prokurátora...

5. Odpočúvací systém

Ďalšou verejne známou a aktuálnou kauzou, s ktorou je spájaná osoba Milana Krajniaka, je známa kauza „Odpočúvací systém“, pre ktorú bolo aj voči samotnému Milanovi Krajniakovi vznesené obvinenie pre trestný čin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, spáchaného formou spolupáchateľstva.

6. Falošné tóny Krajniakovho Trianglu

Milan Krajniak je multifunkčný človek. Niet preto divu, že možno nájsť desiatky rôznych funkcií, ktoré zastával, pričom všetky majú jediného spoločného menovateľa – dobre sa nabaliť.
Zaujímavým je jeho pôsobenie ako člena alebo predsedu predstavenstva v Hoteloch mládeže Slovakia, a.s. (HMS), kde pôsobil od 11.10.2008 do 23.11.2010.
Denník SME dňa 7.7.2013 zverejnil článok poukazujúci na neúspešný projekt výstavby polyfunkčného komplexu „Triangel“, ktorý chceli realizovať HMS a pre ktorý bolo dokonca podané trestné oznámenie pre trestný čin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Vedenie HMS v roku 2013 poukazovalo na možný podvod predchádzajúceho vedenia (ktorého členom bol Milan Krajniak) a škoda bola vyčíslená až na 3,5 milióna eur...


http://gorilynakandidatkach.tumblr.com/post/135535961708/koll%C3%A1rova-dvojka-je-vplyvn%C3%BD-%C4%8Dlovek-z-gorily