Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Procházka a jeho prepojenie na Gorilu


SDKÚ , Smer , Sieť , Kresťanskodemokratické hnutie

01/2015

Radoslav Procházka od vzniku samostatnej SR bol vysutým pracovníkom zahraničných organizácií s cieľom pripraviť SR na vstup do Európskej únie.

Bol v parlamente dlhé roky ako člen strany KDH, možnosti na zmenu mal mnoho, nič významnejšie však neurobil, okrem poberania vysokého poslaneckého platu (5x vyšší ako priemerná mesačná mzda) s náhradami a inými výhodami aj 8-9x.

Kedže ide o osobu s egocentrickými a karieristickými črtami založil si vlastnú stranu. Hovorí sa o dlhodobom nadhodnocovaní preferencií strany Sieť v prieskumoch v agentúrach. Aj preto, že ich vlastní Procházkov kamarát a aktér kauzy Gorilla Igor Grošaft.

Šefoval fondu národneho majetku za Fica (štátna inštitúcia spravujúca majetok SR, kde bola aj Bubeniková, ktorá prispela k rozkradnutiu Slovenska a Slovákov). Keď vyšiel zoznam osôb majúcich uložené peniaze v Švajčiarských bankách, bol medzi nimi aj Igor Grošaft. Grošaft prišiel do politik z mládežnickej KDH, keď sa dostal Dzurinda s SDKÚ do vlády, bol jeho oporou. Známy je aj ako spolumajiteľ tlačovej agentúry SITA (zdroj informácií pre väčšinu médií a teda aj platenej propagandy).

S Dzurindom a hlavne s pokladníkom SDKÚ Gabrielom Palackom si boli blízki a stal sa nominantom strany vo všetkých dôležitých inštitúciách – vo FNM, v elektrárňach alebo v SEPS. Do poslednej firmy ho z SDKÚ zavolali aj za vlády Ivety Radičovej.

Doteraz sa jeho meno v médiách spomínalo len zriedka – podozrenia okolo predaja hotela Fórum, kde zastupoval privatizačného poradcu, alebo účasť v jednej firme s členom podsvetia Ľubomírom Kudličkom.

„Z obchodu nič nebolo,“ hovoril vtedy Grošaft s tým, že vtedy nevedel, kto je Kudlička, ktorý sa neskôr objavil v mafiánskych zoznamoch. „Osudy ľudí sú rôzne,“ komentoval to vtedy.Bývalý člen prezídia FNM a nominant SDKÚ Igor Grošaft, ktorý sa mal podľa spisu Gorila podieľať na presadzovaní záujmov skupiny Penta pri privatizácii, má zaujímavú minulosť. Minimálne v dvoch prípadoch sa jeho meno vyskytuje v súvislosti s členmi skupiny podsvetia známej ako takáčovci.

V predaji hotela Fórum počas druhej vlády Mikuláša Dzurindu figurovali zaujímavé osoby z prostredia bratislavského podsvetia. Pritom predaj mal na starosti priamo Úrad vlády Mikuláša Dzurindu. Dôvodom figurovania mafie boli pozemky pod hotelom, ktoré sa stali nástrojom v boji o milióny z jeho privatizácie.

Firmu, ktorá bola ich vlastníkom ovládal Martin Sečanský, ktorý podnikal s mŕtvym mafiánom Romanom Deákom. Okrem iného aj exmanželom súčasnej manželky Jirka Malchárka Sofie. Sečanský kúpil podiel od ďalšieho zavraždeného mafiána Petra Steinhubela. Ďalší ľudia, ktorí mali predkupné právo na kúpu hotela, boli tiež z podsvetia. Boli nimi práve bývalí zavraždení bossovia Jozef Svoboda a vodca tzv. skupiny Takáčovcov Jozef Surovčík.

A tu vstupuje do hry práve nominant SDKÚ zo spisu Gorila Igor Grošaft, ktorý mal podľa neho brať provízie za privatizačné rozhodnutia FNM. Grošaft pri predaji hotela zastupoval zhodou okolností privatizačného poradcu. Po prevaletní kauzy Gorila odstúpil z postu v štátnom SEPSe.

SEPS vykonáva prenos elektrickej energie na celom území Slovenska. Zabezpečuje prenos elektrickej energie z elektrární do distribučnej siete a veľkým odberateľom napojených na 220 kV a 400 kV siete. Spoločnosť vznikla v roku 2002 a jej 100-% vlastníkom je FNM. (ide o jednu z najvýznamnejších firiem v SR, ak nie najvýznamnejšiu - s ktorou sú spojené aj podvody s fotovoltaickými panelmi).

Z Gorily:

Celkovo provízia za predaj zvyšných balíkov akcií SSE a VSE vychádza na 5 - 6 mil. EUR. Haščák mal pred pár dňami stretnutie s Gabrielom Palackom, s ktorým dohodol delenie provízie za predaj zvyšných balíkov akcií SSE a VSE: 40% pre Palacku (SDKÚ), 40% pre Malchárka a 20% pre funkcionárov FNM (Jurica, Bubeníková, Grošaft). Jurica a Bubeníková boli s uvedeným delením nespokojní, pretože celú robotu okolo predajov budú robiť oni. Palacka ich chápe ako svojich zamestnancov (Bubeníková, Grošaft) a podľa Palacku je otázne, či by mali vôbec niečo dostať. Haščák navrhol Bubeníkovej a Grošaftovi možnosť, že im dá viac na úkor Palacku, ale musia si to vybaviť vnútri SDKÚ. Obidvaja odmietli a súhlasili s 20%.

Grošaft sa netají tým, že podporuje Procházku. Procházka sa zas netají tým, že sa s Grošaftom dobre poznajú. Grošaft je známy aj tým, že Pente zabezpečil kúpu denníka SME.

Na osobe Grošafta je vidieť prepojenia politických strán: SMER-SDKÚ-KDH-SIEŤ.


http://www.topky.sk/cl/100371/1296324/Slabost--goril--z-SDKU-pre-podsvetie--S-takacovcami-pili--obchodovali-a-dosadili-ich-do-SIS
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/173001-podpredseda-predstavenstva-seps-poziadal-pre-gorilu-miskova-o-odvolanie/
http://komentare.hnonline.sk/komentare-hn-152/dag-danis-prochazka-ako-kon-penty-634215
https://dennikn.sk/72457/o-grosafta-sa-bude-zaujimat-aj-tim-vysetrujuci-gorilu/