Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Veliteľské centrum NATO na Slovensku


Smer

4 081 000€

1/2016

Priestory pre novovytvorený styčný tím NATO (jednotku NFIU) by mali byť k dispozícii do konca septembra 2016. Vláda odsúhlasila začatie verejného obstarávania na rekonštrukciu priestorov vo vojenskom areáli v Bratislave – Vajnoroch.

Rekonštrukcia v súčasnosti nevyužívanej administratívnej budovy z roku 1985 a jej okolia by si mala vyžiadať náklady v celkovej výške 4,081 milióna eur.

Rozsah rekonštrukcie bude veľký, informoval minister obrany Martin Glváč (Smer-SD). "Budova, ktorú si aliancia vybrala, je v dezolátnom stave, bola nevyužívaná," vysvetlil. V dezolátnom stave sú aj štátne zdravotné zariadenia, ale to kompetentných netrápi.

Máme ešte v živej pamäti, ako nás premiér Fico ubezpečoval, že sme síce v NATO, ale to neznamená, že tu musíme mať základňu s cudzími vojskami. Aj za cenu odchodu z politiky by som bol proti, inicioval by som referendum, povedal Fico. Odchod z politiky sa nekonal, referendum nebolo, veliteľské centrum NATO je schválené.
Za zriadenie veliteľského centra na Slovensku hlasovali poslanci za strany:
Pomaly, hlavne mimo pozornosti občanov za účelom modernizácie armády sa pripravuje ďalšia základňa NATO. Výcvikové
centrum pre vrtuľníky Black Hawk v Prešove (Glváč pritom tieto vrtuľníky nakupuje obzvlášť predražene, o 70% drahšie, ako ich
nakupuje US armáda. Celkový kontrakt na tieto vrtuľníky je 450 mil dolárov ).
Vrtuľníkové krídlo generálplukovníka Jána
Ambruša Prešov je letecká základňa s kompletne vybudovaným zázemím , na základe kontraktu na nákup amerických
vojenských vrtuľníkov a vybudovanie výcvikovej základne pre tieto vrtuľníky, nič nebráni tomu aby bola táto plnohodnotná
letecká základňa v Prešove doplnená o ďalšie vojenské vybavenie.

Tým, že vláda Róberta Fica aj za podpory opozície dala súhlas na vybudovanie základne NATO na Slovensku, spáchala akt
vlastizrady, priamo ohrozila životy občanov Slovenska. Urobili zo Slovenska terč útoku v budúcom možnom konflikte. Stávame
sa v morálnej i faktickej rovine spolupáchateľmi zločinov NATO po celom svete, spolupáchateľmi dobyvačnej filozofie USA
a Bruselu, ktorej následkom bolo bombardovanie Juhoslávie, nasledoval Afganistan, Líbya, Irak, privatizácie národných
podnikov a prírodného bohatstva týchto štátov, neskôr podpora násilných prevratov v Sýrii, na Ukrajine, atď. s konečným
cieľom ovládnuť Ruskú zem na úkor obetí aj Slovenského obyvateľstva.

Madeleine Albrightová, bývalá MZV - USA: „Sibír je príliš bohatá a veľká na to, aby patrila len jednej krajine.“
„NATO je vojenský pakt, znepokojuje nás postup vojenskej infraštruktúry k naším hraniciam.“ Povedal Putin.

NATO ochraňuje mier vo svete: Nie!
Prvý otvorený útok členov NATO proti inému suverénnemu štátu bolo bombardovanie Srbska. Nasledoval Afganistan, Lýbia, Irak, neskôr podpora násilných prevratov v Sýrii, na Ukrajine, atď. Na túto celosvetovú vojenskú mašinériu vynaložili štáty NATO len v roku 2013 vyše 1,02 bilióna USD (približne 23 600 miliárd Sk). Pre porovnanie Ruská federácia, ktorá je dnes považovaná za hrozbu, má v porovnaní s presilou 28 armád NATO približne 11x menší rozpočet! Aj z týchto čísel je zrejmé, že NATO nie je obranný, ale útočný pakt!

NATO nás v prípade vojny ochráni: Nie!
Neochráni, pokiaľ mu to neoplatí. Článok 5 Washingtonskej zmluvy NATO hovorí: „Zmluvné strany sa dohodli, že ozbrojený útok proti jednej z nich bude považovaný za útok proti všetkým, a preto odsúhlasili, že ak príde k takému ozbrojenému útoku, tak každá z nich podnikne takú akciu, akú bude považovať za nutnú.“ (plné znenie na http://www.nato.int/cps/en/natohq/official_texts_17120.htm). To znamená, že v prípade vojenského napadnutia Slovenska nie je NATO ani len zmluvne povinné brániť nás vojensky, ale môže tak urobiť napr. len poskytnutím vankúšov. Pôvodne existovala povinnosť brániť vojensky každého člena aliancie, avšak na podnet USA bol zmysel zmluvy zmenený z „musí zasiahnuť“ na „môže zasiahnuť“. Nezabúdajme, že z podobných, či dokonca oveľa záväznejších zmlúv, zostali počas 2. svetovej vojny len bezcenné papiere!

Členstvo v NATO je výhodné pre našu armádu: Nie!
Počas členstva v NATO sa naša obranyschopnosť nezlepšila vôbec, práve naopak – spoliehanie sa na NATO decimuje našu armádu rok čo rok stále viac. V súčasnosti prispievame do NATO viac ako 53 mil. € (1,5 mld. korún) ročne, čo je približne cena jednej modernej stíhačky Suchoj 32... Ako moderne mohla vyzerať naša obranyschopnosť dnes, keby sa jej už pred desiatimi rokmi nechopili skorumpovaní byrokrati, ale skutoční vlastenci?! Namiesto toho podporujeme výstavbu luxusnej centrály NATO za viac než 850 mil. €!

Členstvo v NATO je symbol našej príslušnosti k hodnotám vyspelých štátov: Nie!
Členovia NATO nerozširujú vo svete mier, ale naopak – účelovo podporujú a vyhľadávajú vojenské konflikty. Nemôžeme nadávať na morálny úpadok dnešnej spoločnosti a súčasne schvaľovať členstvo v NATO.


http://aktualne.atlas.sk/slovensko/politika/odklepnute-zakladna-nato-slovensku-bude-sidlit-byvalych-kasarnach.html
http://aktualne.atlas.sk/slovensko/politika/trojsky-kon-usa-slovensku-nova-vojenska-zakladna-nato-presove.html
http://www.naseslovensko.net/nase-nazory/klamstva-o-nato-ktore-nam-hovoria-politici-a-media/