Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Štedrovečerné milióny idú aj do firmy spojenej s údajnými akcionármi strany Smer


Smer

2 000 000€

1/2016

Strana Smer sa po vzore predsedu pridŕža kresťanských tradícií. Na Štedrý deň dala darček aj rodine ľudí považovaných za akcionárov strany. Zmluva za dva milióny rieši také zásadné zmeny IT systému, ako pitný režim zamestnancov.

Ak nejaká štátna zmluva nadobudne účinnosť 24.12., treba sa mať na pozore. Všetci vieme, aké ľudoprázdne sú kancelárie úradníkov tesne pred Vianocami. Jednou z takých zmlúv je aj zmluva na úpravu informačného systému ministerstva vnútra. Je postavená tak výhodne pre štát, že kvôli právam duševného vlastníctva môžu informačný systém upravovať stále dookola iba tie isté firmy.

Za takmer dva milióny eur majú dodávatelia zapracovať 15 zmien informačného systému (pôvodne dodaného na základe zmluvy z čias prvej vlády Roberta Fica).

Väčšinu prác (vo finančnom vyjadrení) dodá podľa zmluvy spoločnosť DWC Slovakia a.s. Firma sa okrem iných štátnych zákaziek spomína aj ako subdodávateľ daňového informačného systému za 100 miliónov eur. Podľa účtovnej uzávierky v nej minimálne na konci roku 2013 vlastnil veľký podiel Jozef Brhel. Pravdepodobne ide o človeka, ktorého údajný spis Gorila označuje za jedného z piatich „akcionárov“ strany Smer. Alebo o Brhelovho syna, ktorý je zároveň zať Juraja Širokého, ďalšieho údajného akcionára strany Smer.


http://veronikaremisova.blog.sme.sk/c/398711/stedrovecerne-miliony-idu-aj-do-firmy-spojenej-s-udajnymi-akcionarmi-strany-smer.html