Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Eurofondy na výskum idú aj „akcionárovi“ strany SMER


Smer

4 400 000€

1/2016

V údajnom spise Gorila sa píše o 5 akcionároch strany Smer. Jedným z nich mal byť Vladimír Poór. Pozadie Smeru je aktuálne aj dnes, keď sledujeme, ako vládna strana pár týždňov pred koncom roka rozdelila milióny z eurofondov.

Namiesto podpory onkologického výskumu zariadil minister školstva za Smer Juraj Draxler školu súkromníkovi.
Vladimír Poór

V lete 2014 pozastavilo ministerstvo školstva Vysokej škole Danubius v Sládkovičove akreditáciu na jediné doktorandské štúdium, ktoré škola mala. Keďže škola problémy neodstránila, v septembri 2015 jej minister Juraj Draxler akreditáciu na doktorandské štúdium definitívne odňal. To mu však nebránilo, aby tejto súkromnej vysokej škole o pár týždňov neskôr ministerstvo pridelilo z výzvy „Mobilizácia excelentných výskumných tímov“ eurofondovú dotáciu 4,4 milióna eur.

V hodnotení Akademickej rankingovej a ratingovej agentúry (ARRA) 2015 získali tri fakulty tejto školy v ukazovateli „Veda a výskum“ z maximálnych 100 bodov takéto hodnotenie: 0 bodov, 1 bod a 6 bodov. Na podobnej úrovni je zverejnená publikačná činnosť vysokej školy v roku 2014: Vedecké zahraničné časopisy: 0 článkov - Vedecké domáce časopisy: 0 článkov - Vedecké práce v nekarentovaných domácich časopisoch: 12 článkov, z toho 10 bolo uverejnených na internetovej stránke školy alebo školskom CD.

Pri pozorovaní činnosti „excelentných výskumných tímov“ na vysokej škole v Sládkovičove sa človek pýta, v čom tkvie ich výnimočnosť. Odpoveďou je možno aj pár údajov o spomínanom eurofondovom projekte. Zmluva o eurofondovej dotácii nadobudla účinnosť 10.11.2015 a všetko vybavenie bolo treba nainštalovať a fakturovať do konca decembra 2015. V ten istý deň podpísala vysoká škola zmluvu na dodávku IT infraštruktúry s firmou CellQoS a.s. Trnava (verejné obstarávanie skončilo už v lete), na ktorú minula prakticky celú eurofondovú dotáciu. Väčšinovým vlastníkom tejto spoločnosti bol podľa zápisnice z valného zhromaždenia práve jeden z údajných „akcionárov“ strany Smer: Vladimír Poór so synom.


http://veronikaremisova.blog.sme.sk/c/398760/eurofondy-na-vyskum-idu-aj-akcionarovi-strany-smer-alebo-mala-domov-v-sladkovicove.html?ref=viacbloger