Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Nový odpočúavací systém od Izraelskej firmy


Obyčajní ľudia , Nová Demokracia , Kresťanskodemokratické hnutie , Smer

01/2016

Slovenská informačná služba (SIS), polícia a colníci majú odpočúvací systém, ktorého plné využitie vyžaduje súhlas všetkých operátorov s pôsobnosťou na území Slovenska a vlastnými telefónnymi ústredňami.

Novinka zároveň umožňuje monitorovanie internetových komunikačných služieb, ako napríklad Skype alebo Google Hangouts. Informáciu priniesol server Sme.sk.

Vraj najlepšia v čase nákupu

Technológiu dodala izraelská spoločnosť Verint ešte v roku 2011 počas bývalej vlády, keď post ministra vnútra zastával Daniel Lipšic/vtedy KDH, dnes Nova+Obyčajní ľudia/. Prípad pokračoval obvinením jeho blízkych spolupracovníkov z údajného „porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku“. Prokuratúra ho napokon zrušila.

Odpočúvací hardvér „ležal dlhé roky v škatuliach“ aj kvôli chýbajúcim komponentom, ktoré rezort už pod vedením Róberta Kaliňáka musel dokúpiť. v septembri 2014 ministerstvo pre Pravdu.sk uviedlo, že systém patril v čase obstarávania k „najlepším na trhu“.

Je zaujímavé, že nakupovanie technológií, ktoré sú obzvlašť citlivé na ohrozovanie súkromia a môžu zasahovať do ohrozenia vnútornej bezpečnosti štátov kupujeme od štátu Izrael, ktorý je spojený s mnohými false flag teroristickými útokmi cez ich tajnú organizáciu Mosad. Taktiež nemocničný informačný systém ideme kupovať od Izraelskej firmy. Izrael bude mať prístup ku zdraviu každého obyvateľa. Lipšicové napojenia na Izrael sú dlhodobo známe, taktiež aj kauzy minstra Galka, ale aj žena Roberta Fica mala viacero spoločných firiem s Izraelskými predstaviteľmi. Pritom Izrael je štát, ktorý vytvoril z Palestiny otvorený koncentračný tábor. Štát, ktorý ma najtvrdšie imigračné pravidla a doteraz neprijal nijakého azylanta nežidovského pôvodu. Taktiež všetky citlivé systémy vojenskej techniky si zabezpečuje sám.


http://www.zive.sk/clanok/111433/novy-odpocuvaci-system-bezi-vyzaduje-sucinnost-operatorov