Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Fico zabezpečil vlastnou hlavou 75 miliónov SK strane, hovorí hlas podobný Ficovmu


Smer

2 500 000€

06/2010

Nahrávka nazývaná hlas podobný Ficovmu, kde je až veľmi veľká podobnosť na Ficov hlas hovorí, že Fico zabezpečil mimo oficiálneho učtovníctva pre stranu SMER 2,5 milióna Eur (75 mil. SK). Hovorí to nejakému Fedorovi. Čo by mohol byť Fedor Flašík, ktorý patrí medzi zakladateľov strany.

Flašík a spol.

Fedor Flašík, ktorý bol vo viacerých firmách so súčasným ministrom obrany Martinom Glváčom, sa nikdy netajil tým, že počas Mečiarovej éry zbohatol na štátnych zákazkách.

„Haščák potvrdzuje, že cez Donar Flašík zarábal v HZDS len na reklame pre štátne podniky a mohol zarobiť 300 až 500 miliónov korún,“ píše sa v Gorile. Glváč bol vo Flašíkovom Donare v rokoch 1997 až 1999 predsedom predstavenstva.

Flašíkova manželka Monika teraz za Smer kandiduje na post bratislavskej županky. Flašíkovci sú rodinní známi s podnikateľom z mafiánskych zoznamov Mariánom Kočnerom.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6948340/siroky-poor-brhel-ci-flasik-obchodnici-z-hzds-sa-ujali-pri-ficovi.html#ixzz3ipRa4CNu

Zakladateľ Smeru Bohumil Hanzel bol minulý týždeň na švédskej ambasáde, kde mal odovzdať dôkaz o nečestnom financovaní strany. Či ide o nahrávku, ktorá prišla do SME, nie je jasné.

„Z rodinných dôvodov sa už nebudem ku kauze vyjadrovať“, povedal Hanzel, ktorý je mimo Slovenska. Trnka povedal, že Hanzela kontaktovali ešte predtým, ako išiel na ambasádu.

Nahrávka, na ktorej hlas, podobný hlasu predsedu Smeru Roberta Fica, hovorí, že zohnal od utajených sponzorov najmenej 75 miliónov korún, má 64 sekúnd.

Zo záznamu vyplýva, že vznikla pred voľbami 2002. Spomína sa na nej meno Fedora Flašíka, ktorý bol vtedy šéfom volebného tímu strany Smer. Po prehraných voľbách sa aj pre neúspech kampane prestal s Ficom stretávať.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5416129/fica-ma-usvedcovat-tajna-nahravka-odmieta-ju.html#ixzz3ipTGZtVk

Redaktor SME: „To už ja neovplyvním."

Fico: „Je to podvrh non plus ultra. Vy asi naozaj nie ste kompletní v denníku SME. Keby som nebol v politike, asi si to s vami vybavím inak."

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5416129/fica-ma-usvedcovat-tajna-nahravka-odmieta-ju.html#ixzz3ipUJFS5W
http://www.sme.sk/c/6948340/siroky-poor-brhel-ci-flasik-obchodnici-z-hzds-sa-ujali-pri-ficovi.html
http://www.sme.sk/c/5416129/fica-ma-usvedcovat-tajna-nahravka-odmieta-ju.html