Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Sifón v obchode za 3Eura, štát kupuje za takmer 300 Eur


Smer

8 756 607€

1/2016

Štrajkujúci učitelia majú ďalší dôvod na hnev.

Sú ním didaktické pomôcky, ktorými sa síce Draxler chváli, no ich cena je pekne prešvihnutá. „Vážení rodičia, aby ste vedeli, aké didaktické pomôcky sú zasielané do škôl v rámci neskutočných projektov Dielne II, a šikovne premrhané peniaze. Sifón, aký má doma asi väčšina z nás, upevnený asi na ,zlatej’ doske, stojí 271 eur,“ napísala rozčúlená učiteľka Marta, ktorá dodala, že má aj model splachovača za takmer 350 eur.

S učiteľkou Martou sme sa snažili spojiť a po tom, ako sme sa dovolali do školy, sme sa dozvedeli, že takýchto predražených pomôcok je omnoho viac. „Do projektu sa zapojilo 177 škôl, pomôcky dodávala firma Kvant. Ceny sme zistili, keď sa projekt skončil a chceli sme veci zapísať do inventárneho zoznamu. Sifón kúpite za 7 eur a toto stálo takmer 300 eur,“ povedali nám v škole, pričom si želali zo strachu ostať v anonymite.

Neuveriteľné ceny sifónu či splachovača však nie je žiadny výmysel školy. Štátny inštitút odborného vzdelávania v máji 2015 naozaj uzavrel zmluvu s firmou Kvant, ktorá mala dodať 177 školám didaktické pomôcky za 8 756 607 eur.


http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/skandal-rezorte-skolstva-upozornili-nan-slovenski-ucitelia.html
http://www.cas.sk/clanok/343323/firma-vysvetluje-drahe-pomocky-pre-skoly-na-sifone-sme-sa-nadreli.html