Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Propagácia SMERu za obecné v Oravskej Lesnej


Smer

0€

01/2014

Prečo má obecný ples v Oravskej Lesnej na plagáte logo strany Smer? Strana tvrdí, že na jeho financovaní sa nijako nepodieľa. „Ani centrála, ani jej regionálne štruktúry,“ povedala hovorkyňa Smeru Monika Počátková. Vyzerá to tak, že logo teda dala na plagát svojvoľne jeho starostka a súčasne aj poslankyňa parlamentu Viera Mazúrová.

„Ples nesponzorujú, ale ja som starostkou obce za politickú stranu Smer, tak preto tam je to logo,“ povedala starostka Mazúrová Novému Času. Zároveň však dodala, že je aj „starostkou všetkých občanov rôzneho druhu, biely, zelený, ružový, fialový“. Propagovanie Smeru na trovy obce však odmieta. „Nemáme žiadnych sponzorov na plese, takže nik nepríde na škodu. Prídu tí, čo sú priatelia obce,“ vysvetľuje.

Zaplatia ples účastníci a obec, keď sponzora nemajú?

Keď sa jej Nový Čas opýtal na cenu vstupeniek, najprv povedala, že sú zadarmo. Po otázke, ako teda ples zaplatia, už zmenila rétoriku. „Tieto vstupenky nie sú predajné s cenou,“ vykrúcala sa. Či teda ide o dobrovoľné vstupné, nám poslankyňa-starostka Mazurová nevedela povedať. Dostatočne ani nevysvetlila, ako sa teda občan na ples môže dostať a ani to, z čoho sa celá akcia zaplatí.

„Oznámi na obec, že chce ísť na ples a príde na ples, je to rôzne,“ povedala a zložila. Nový Čas sa jej teda nestihol opýtať, odkiaľ berie obec peniaze na bohatú tombolu, kapelu, ľudovú hudbu, vystúpenie tanečníkov či občerstvenie.


Komentár: Klamú až sa práši. Tento odpad si volíme?


http://vas.cas.sk/clanok/9207/promo-smeru-za-obecne-peniaze-neskutocne-co-za-hlasky-vypustila-poslankyna-starostka.html