Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Strana SaS podporuje povinné kvóty na príchod imigrantov


Sloboda a Solidarita

0€

02/2016

ako inak sa dá vysvetliť pasáž z Online rozhovoru Richarda Sulíka s čitateľmi SME.sk (http://domov.sme.sk/c/20079442/richard-sulik-temu-moslimov-nezneuzivame-na-predvolebnu-kampan.html) (úvodné foto zdroj: Wikipedia)

otázka čitateľa:

Prosím vysvetlite, v čom je rozdiel v pohľade Vás a predsedu vlády na riešenie utečeneckej krízy.

Odpoveď predsedu strany SaS Richarda Sulíka

V tom, že my túto tému nezneužívame na našu predvolebnú kampaň, nechceme monitorovať všetkých moslimov, nechceme zamestnávať 2500 policajtov, neodmietame rešpektovať závery väčšinového hlasovania a nemáme k tejto téme tri tlačovky týždenne.

Nepoznám v tejto súvislosti iné väčšinové hlasovanie ako to, ktoré prebehlo 22.9. 2015. Vtedy ministri vnútra krajín EÚ schválili kvóty na prerozdelenie 120-tisíc utečencov. Proti kvótam hlasovalo nakoniec len Slovensko, Česko, Rumunsko a Maďarsko. Fínsko sa hlasovania zdržalo.

Róbert Fico odmietol toto hlasovanie akceptovať s tým, že ministrom vnútra členských krajín EU toto rozhodnutie neprináležalo a už vôbec sa nemalo prijať spôsobom väčšinového hlasovania.

Vláda Róberta Fica odmietla preto výsledok hlasovania realizovať (presídliť migrantov na Slovensko) a podnikla právne kroky proti tomuto hlasovaniu.

Opozičné (pravicové) parlamentné strany naproti tomu považovali za potrebné sa rozhodnutiu podvoliť a nariadený počet migrantov na Slovensko presídliť.


Podobne, keď boli v Bratislave protesty proti imigrantom. Členovia strany SaS prišli podporiť príchod imigrantov do SR pred Americkú ambasádu.

Ďalšie potvrdzujúce vyjadrenia členov SaS podporu príchodu imigrantov do SR.

Klus: “Očakávali by sme, že vláda najskôr využije všetky svoje možnosti na to, aby vopred získala občanov Gabčíkova na prejavenie empatie pre cudzincov z oblastí, ktorí potrebujú pomoc. … Ponechať si svoju ľudskú tvár práve v ťažkých skúškach pokladáme za správnu voľbu.” zdroj: http://www.strana-sas.sk/sas-referendum-v-gabcikove-je-zlyhanim-vlady-r.-fica/3827

Celkovo vyjadrenia členov strany SaS sú rozporuplné a neurčité. Poslednú dobu začal Sulik (tesne pred voľbami) vystupovať vočí systému kvót. Avšak nie voči príchodu imigrantov na územie SR.


http://aktualne.atlas.sk/komentar-martina-poliacika-prsty-roberta-fica-pod-burkou/slovensko/politika/
http://medzicas.sk/sokujuce-odhalenie-strana-sas-podporuje-povinne-kvoty-na-presidlenie-migrantov-na-slovensko/
http://www.strana-sas.sk/sas-referendum-v-gabcikove-je-zlyhanim-vlady-r.-fica/3827