Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Kollár uznáva Pentu a má dobré vzťahy s J&T


Sme rodina

0€

06/2015

Úryvok z rozhovoru s Kollárom, zvýraznené sú kladené otázky Kollárovi:
Koho uznávate zo slovenského biznisu a je pre vás možno aj vzorom?
Veľmi sa mi páči systém fungovania Penty.

O tejto finančnej skupine sa hovorí, že je profesionálnejšia než J&T?
Vážim si veľmi aj Paťa Tkáča, mám ho veľmi rád ako človeka. Penťáci, oni sú také stroje, roboti. Ale čo môžete vyčítať robotovi, on odvedie perfektnú robotu. Z profesionálneho pohľadu je to Penta. Z ľudského pohľadu sú mi sympatickí J&T.

Asi preto, že si podobne ako oni rád užijete...
Áno, a mne sa to páči. Život nie je len o číslach a o tom, že sedíte stále v kancelárii. Život je aj o tom, dať si dobrý rezeň. Že si vie človek užiť, má vzťah ku kultúre, robí kopec nie výhodných vecí a položí peniaze na oltár aj vyššiemu cieľu, napríklad do regiónu, pre ľudí. A nemyslím len Tatry. Robia kopec vecí okolo charity, umenia. Páči sa mi to, keďže títo chalani dávajú do biznisu a života viac emócií. A v Pente je to nalinajkované, tam neuhnete doprava, ani doľava. Tá mašinéria, ide dopredu a je dokonalá. To je naozaj žralok, dokonalý predátor. Veď aj ten delfín uloví rybu, ale aj pomôže. A ten žralok, ten len zožerie. Ale keď sa bavíme o práci, tak si vážim týchto ľudí, ale je viac ľudí, ktorých si vážim v biznise a sú korektní. A je aj veľa ľudí bohatých, ktorí sú nekorektní a ktorých si nevážim.

Treba podotknúť, resp. pripomenúť, že Penta je firma, ktorá zarába na ľudskom utrpení. Zúčastnila sa množstva privatizácií, ktoré boli pre Slovensko stratové a doteraz neprešetrené. Taktiež vysúdila od Slovákov množstvo peňazí, ktoré patrili obyvateľom Slovenska. Zaujímavosťou je aj to, že ešte do nedávna sedel Kollár v dozornej rade Tatry mountain resorts.

Čo všetko na Slovensku vlastnia finanční žraloci?http://www.aktuality.sk/clanok/193006/boris-kollar-keby-boli-vsetci-ako-bugar-tak-sa-nam-tu-krasne-zije/
http://www.aktuality.sk/clanok/277651/boris-kollar-stratil-vplyv-v-tatry-mountain-resorts-odvolali-ho-z-dozornej-rady/
http://foaf.sk/firmy/2685
http://zivot.cas.sk/clanok/18728/slovensko-v-rukach-zralokov-co-vsetko-uz-vlastnia-penta-a-j-t