Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Bývalý mafián: Kaliňák ma prijal do polície


Smer

02/2016

Bývalý sýkorovec Drag exkluzívne prehovoril: Kaliňák ma prijal do polície

Policajný sľub som skladal pred ministrom Kaliňákom. Stretli sme sa v konšpiračnom byte, podali sme si ruky a on povedal, že ma víta v Policajnom zbore. Bola to zvláštna situácia.

Ja, človek z podsvetia, ktorý desať rokov strávil vo všetkých možných väzniciach Slovenska, som sa stretol takpovediac s kráľom nad celým zákonom u nás, - spomína šesťkrát súdne trestaný muž, ktorého poznáme pod menom Jozef Drag, ale aj Dodo Patocs, Jozef Kovačovič i Dorel Levron.
Hanba polície
„Nie je to pravda,“ tak znela stručná odpoveď ministerstva vnútra na otázku, či kriminálnik Drag skutočne skladal policajný sľub priamo do rúk ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Keďže Kaliňákovo ministerstvo nebolo dodnes schopné vysvetliť zamestnávanie recidivistu v policajných zložkách, dokonca túto skutočnosť istý čas popieralo, treba vnímanie pravdy u kaliňákovcov brať so značnou rezervou.

Keby sa Drag prednedávnom neocitol vo väzbe za sériu podvodov s bytmi, ešte dlho by ostalo pre verejnosť tajomstvom, že od čias ministrovania Kaliňáka sa na Slovensku môže stať policajtom ktokoľvek. Aj zlodej, aj mafián...

Drag o tejto abnormalite vypovedal na verejnom zasadnutí súdu. Svoje slová potvrdil výpisom zo zdravotnej poisťovne. Uvádza sa v ňom, že Jozefa Kovačoviča, čo bolo Dragovo krycie meno, zamestnávalo ministerstvo vnútra. „Ak by niekto neveril, že Kovačovič - to som ja, požiadal som sudcu, aby zamestnanca ministerstva vnútra s týmto menom predvolali na pojednávanie.

V prípade, že od štátnych orgánov by prišla odpoveď, že dotyčný sa zdržiava v zahraničí, je nezvestný alebo niečo podobné, nech predvolajú jeho matku, príbuzných, susedov. Ak nejaký Jozef Kovačovič s uvedeným rodným číslom existuje, niekto ho poznať musí,“ pripomína Drag.

Drag priznáva, že ani ako mafiánsky policajt neprestal v podsvetí zarábať čierne peniaze. Akurát si zisk zo špinavých obchodov nenechával, ale odovzdával ho polícii. Konkrétne - vtedajšiemu riaditeľovi odboru zvláštnych operatívnych činností Ľubomírovi Minichovi, ktorý v súčasnosti pracuje ako poradca ministra vnútra, prípadne svojmu priamemu nadriadenému Jozefovi Lienerovi.

Odovzdávanie státisícov až miliónov slovenských korún prebiehalo podľa Draga v konšpiračnom byte bez akéhokoľvek protokolovania či podpisovania príjmových dokladov. Peniaze šli z Dragových rúk do rúk súčasného Kaliňákovho poradcu, tvrdí Drag.


http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/byvaly-sykorovec-drag-exkluzivne-prehovoril-kalinak-ma-prijal-do-policie.html