Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Firma Lege Artis, kde je spolumajiteľkou Pašková žena získala licenciu o mesiac skôr ako existovala


Smer

0€

02/2016

Spoločnosť Lege Artis, ktorej pätinovou spolumajiteľkou je manželka bývalého predsedu parlamentu Pavla Pašku Jana, získala znaleckú licenciu o mesiac skôr, ako vôbec vznikla.
Špecializuje sa na znalecké výkony v zdravotníctve, napríklad v gynekológii, psychiatrii či toxikológii.

Podľa zákona však licenciu môže získať iba v tom čase existujúca spoločnosť, čo Lege Artis nebola.

„Žiadosť mala byť zamietnutá pre nesplnenie zákonných podmienok, takáto právnická osoba ani nemohla k žiadosti priložiť výpis z obchodného registra,“ hovorí advokát a docent na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave Tomáš Strémy.

Ministerstvo spravodlivosti na otázku, či je správne, že Lege Artis získala znaleckú pečiatku ešte pred svojím vznikom, neodpovedalo.

Znalecké organizácie a súdni znalcovia najmä z oboru psychiatrie často rozhodujú o príčetnosti vrahov, mafiánov. Načŕta sa tu otázka politických objednávok a možnosť diagnostiky neexistujúcich ochorení za účelom vyvinenia konkrétnej osoby. Podobne aj v toxikológií (ak je niekto otrávený...a nechce sa, aby sa otrava potvrdila). Taktiež gynekológia - znásilnie, obťažovanie, pedofília. (Je náhoda, že zrovna tieto tri najkontroverznejšie obory)? sú prepojené na vysokú politiu?


http://domov.sme.sk/c/20098119/firma-spojena-s-paskovou-zenou-dostala-licenciu-skor-nez-vznikla.html