Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Droba: priateľ Izraela a sionista, odporca Ruska, milovník aj USA


Sloboda a Solidarita

0€

02/2016

V strane SaS je mnoho proamerických a protiruských živlov. Najhlasnejším je Juraj Droba, člen skupiny priatelia Izraela a podporca sionizmu.

Droba:
Poviem to takto: v migračnej kríze dávam akcent na humanitárne aspekty, a preto patrím v tejto veci k inému názorovému krídlu ako predseda SaS. Richard Sulík akcentuje viac bezpečnosť občanov, ale našim spoločným záujmom je ochrana západných hodnôt a liberálnej demokracie. Som si istý, že na to potrebujeme nielen rozum, ale aj srdce.

(môj komentár: Droba je priateľ Izraela, Izrael doteraz neprijal ani jedného nežidovského azylanta, imigranta, migranta vzhľadom na tvrdú xenofóbnu politiku voči nežidom. Toto pánovi Drobovi nevadí? Navyše Izrael od svojho vzniku v roku 1948 - ako jediný dôsledok 2.sv. vojny sa zmocnil 90% územia Palestíncov)

Droba:
Keď si to Slovensko namierilo do EÚ a NATO, bol to relatívne dlhý proces, počas ktorého sa uskutočňovali náročné reformy v oblasti práva, ekonomiky a demokratických inštitúcií. Čiže aj my, ktorí sme geograficky susedili so Západom, sme potrebovali na integráciu určitý čas. Napokon stále ho potrebujeme.

Pred niekoľkými mesiacmi SaS odsúdila anexiu Krymu. Pre Slovensko mal tento postup nielen „spomienkovú dimenziu“, keď Pražskú jar zastavili sovietske tanky. (môj komentár: tu treba pripomenúť, že vyše 90% obyvateľov Krymu sa pripojilo slobodne k Rusku a taktiež Krym bol darovaný Ukrajine počas vladnútia Židochazarskej skupiny v Rusku, pôvodne Ukrajine nepatril).

Pravidlá, podľa ktorých sa pri riešení konfliktov využívajú predovšetkým rokovania a kompromis. Rusko tieto normy obsadením Krymu znova pošliapalo. Vtedy som si povedal, ako dobre, že sme v NATO, ako dobre, že nie sme vo svete ako korytnačky, ktoré prišli o svoj pancier! (môj komentár: Pánovi nevadí, že USA rozhodla o vytvorení Kosova svojvoľne, bez konania nejakého referenda? Pritom toto územie nikdy nebolo Srbsku darované.).

Myslím si, že sankcie by mali byť zrušené, respektíve nepredĺžené len v tom prípade, ak Rusko preukáže jasnú snahu o vyriešenie konfliktu na Ukrajine demokratickými prostriedkami pri rešpektovaní jeho územnej celistvosti a práva Ukrajincov na sebaurčenie. Takže v skutočnosti zrušenie sankcií Západu voči Rusku má v rukách Kremeľ.

Sankcie ako reakcia Západu na ruskú anexiu Krymu pritom vôbec nezasahujú vitálne funkcie ruskej ekonomiky. Najväčšou záťažou pre tamojšie hospodárstvo sú klientelizmus, korupcia, vláda oligarchov, slovom, systém neliberálnej demokracie, ktorý zosobňuje prezident Putin.

V čase, keď obyčajní Rusi čelia rapídne sa zhoršujúcej ekonomickej situácii, keď hlavné médiá ovláda Kremeľ a cez ne ruskú dušu nacionalizmus, my na Západe musíme byť mimoriadne obozretní. Z ruskej histórie vieme, že na dejinné lapsusy, kde sa rinčí zbraňami, je matka Rus ako stvorená. Takže ešte raz: Chvalabohu za NATO.

Ako relatívne mladý politik musím slovenským demokratom, ktorí v 90. rokoch tvrdo bojovali za našu integráciu do EÚ a NATO, vzdať česť. Cítim morálny záväzok ich štafetu prevziať a za orientáciu Slovenska smerom k našim spojencom na Západe bojovať, ak nás okolnosti k tomu opäť raz vyzvú. (môj komentár: Autorovi nevadí, že väčšina médií v každom štáte Európskej únie je pod vlastníctvom prevažne amerických firiem a tým hlása proamerickú propagandu? Nevadí mu, že voľby v štátoch EÚ vyhrávajú kandidáti, ktorí si zaplatia najväčšiu reklamu a ktorí sú najbohatší? Podobne to je aj v USA, kde voľby stoja miliardy a šanca, že sa víťazom stane obyčajný človek je nulová).


http://droba.blog.sme.sk/c/405283/rusky-nacionalizmus-silnie-dakujem-za-nato.html