Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Alojz Hlina podporovateľ Mečiara, chcel byť jeho nástupcom


Obyčajní ľudia , Kresťanskodemokratické hnutie

0€

03/2015

Je to už 15 rokov, čo som sa s jedným mojim priateľom rozprával o Strane mladých demokratov.
Pre mladšie ročníky, bola to politická strana, ktorá verejne podporovala Vladimíra Mečiara, a to roky po únose Michala Kováča mladšieho, roky po vražde Roberta Remiáša a aj po porážke HZDS vo voľbách v roku 1998.

Môj priateľ mi vtedy povedal, že sa predsedu tejto strany opýtal, prečo to vlastne robí. Alojz Hlina mu vtedy odpovedal takto:
“Vieš, ja verím, že keď sa budem snažiť, Mečiar si ma raz vyberie za svojho nástupcu.”

Už predtým som zaregistroval obchod s čínskym textilom Mr. Li, ktorý mal predajňu pod bratislavským hotelom Kyjev. Vo výklade viseli napríklad tričká I love Mečiar. Ale vtedy som ešte nevedel, že patrí Hlinovi.

Všimol som si tiež obrovský transparent na streche budovy oproti hotelu Kyjev, ktorým vyjadril podporu Vladimírovi Mečiarovi, keď si pre neho prišli policajti do vily Elektra v Trenčianskych Tepliciach:

„Nezatvárajte Mečiara, môže byť z toho občianska vojna.“

Mečiar sa však na Hlinu vykašľal a jeho podporu nijako neocenil. Preto sa po voľbách v roku 2002 Hlina na chvíľu vytratil z verejného života a Stranu mladých demokratov poslal do likvidácie.

Ale už čoskoro sa začal zviditeľňovať akciami proti Jánovi Slotovi a SNS. Začal organizovať jednočlovekové protesty proti prvej vláde Roberta Fica. A potom sa v roku 2012 ako “občiansky aktivista” na Matovičovej kandidátke dostal do parlamentu.

S Matovičom sa však Hlina rýchlo rozhádal a dnes na neho nemá dobrého slova. Založil vlastnú stranu Občania a pred pár dňami vstúpil do klubu KDH v parlamente. Predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Abrhán sa vyjadril, že dôvodom prijatia Hlinu do poslaneckého klubu je aj fakt, že hlasoval za zrušenie Mečiarových amnestií, ktoré udelil Mečiar páchateľom únosu Michala Kováča mladšieho. Medzi KDH a Hlinovou stranou má byť podpísaná aj zmluva o spolupráci.
http://www.poslednykriziak.sk/hlinove-kotrmelce-od-unosu-po-amnestie/858/