Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Nicholsonová z SAS Chce zobrať invalidom


Sloboda a Solidarita

2016

Lucia Nicholsonová z SAS navrhuje dôchodok invalidom okresať. Ten sa má podľa jej návrhu znižovať o desať percent z príjmu invalidného dôchodcu.

Všetci dobre vieme, aké úbohé sú tie invalidné dôchodky, nehovoriac o tom, že človek na invalidnom má podlomené zdravie. A keď sa mu nejakou zázračnou náhodou podarí nájsť si prácu a začleniť sa do nového kolektívu, tak podľa Lucie Nicholsonovej treba takéhoto človeka potrestať znížením dôchodku.

A to pritom päť riadkov nad tým, Lucia v tom istom programe píše, že štát doteraz nebol schopný ľudí so zdravotným postihnutím riadne integrovať do spoločnosti. Píše, že namiesto ocenenia aktivít týchto ľudí, ich štát trestá znižovaním invalidného dôchodku a títo ľudia zostávajú na periférii spoločnosti.
Lucia Nicholsonová v programe SaS navrhuje, aby sa invalid zo svojho dôchodku podieľaľ na opatrovateľskom príspevku vo výške 30 % jeho hodnoty. Tieto peniaze zoberie SaS invalidovi a dá ich opatrovateľovi, aby si z toho zaplatil daň a odvody .

Dobré, nie? Toto sme tu ešte nemali: invalid zamestnávateľom, ktorý platí odvody opatrovateľovi!

Nehnevajte sa na mňa, ale už ako to píšem, začínam sa smiať. Namiesto toho, aby strana, ktorá má v názve slovo solidarita, navrhla iný spôsob, ako sa ešte lepšie postarať o tých najslabších, alebo ako pomôcť tým, ktorí sa ako opatrovatelia o tých najslabších starajú, namiesto toho radšej zoberú časť peňazí tomu „zazobanému“ invalidovi.
Nehľadajme rezervy v zdaňovaní monopolov, energetiky, bánk, telekomunikácií. Nehľadajme peniaze tam, kde sú. Poďme po invalidoch! To je program SaS.

Navyše Nicholsonová sa dostala na funkciu podpredsedníčky kooperáciou so zahraničnými osobami, konkrétne účelovou svadbou s Tomom Nicholsonom, o ktorom sa hovrí, že je zahraničným agentom.
Nicholsonová má aj jedno z najnižších vzdelaní, pokúšala sa robiť súkromnú vysokú školu, tu nezvládla a v prvom ročníku to vzdala.


http://kuruc.blog.sme.sk/c/405670/program-sas-zoberieme-invalidom.html