Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Kočner: Sulíkovci dostali 5 miliónov korún v igelitke od spoločníka Penty


Sloboda a Solidarita

165 970€

02/2012

Podnikateľ Marián Kočner, ktorý je spájaný s Richardom Sulíkom, obvinil šéfa strany SaS, že o ich stretnutiach klamal.

Ako sa Sulík a Kočner spoznaliPodľa Kočnera nie je pravda, že ich zoznámenie inicioval bývalý minister financií Počiatek. Kočner priznal, že sa so Sulíkom stretol trikrát pred voľbami na primátora mesta Bratislavy (kandidoval v roku 2006 pozn. red.). To mali byť ich prvé stretnutia.

"Nezačali sme sa stretávať až po voľbách, ako včera tvrdil pán Sulík. Bolo to ešte pred voľbami, ..., ešte pred tým, ako SaS začala vytvárať kandidátku do parlamentu," tvrdil Kočner. Priznáva však, že nemôže s istotou tvrdiť, kto koho kontaktoval ako prvý.

"Začali sme sa stretávať častejšie a pravidelne - v aute, na Kolibe, potajomky, potom aj v byte," potvrdil Kočner.

"Pre pána Sulíka som robil ešte jednu vec - poprosil ma, či by som cez svoje zdroje preveril mu niektorých ľudí, ktorých chce dať na kandidátku strany SaS, o ktorých nevie. A nie je si istý, či tí ľudia sú čistí," prezradil podnikateľ. Podľa vlastných slov to pre neho urobil a informoval ho o veciach, ktoré zistil. Zrejme aj na základe jeho informácií sa niektoré mená na kandidátku nedostali, jeden taký človek tam však podľa Kočnera dostal.

Po voľbách sa začali stretávať už len u Kočnera doma. Kočner poprel aj informáciu o tom, že mal ísť letecky na večeru so Sulíkom a Miškovom do Salzburgu. Podľa Kočnera to mal byť podnikateľ Ján Sabol, ktorý spoluzakladal aj strany SOP a ANO a podľa neho robí to isté aj so stranou SaS.

Podľa jeho slov mala strana dostať peniaze aj od spoločníka Penty Jozefa Špirka dostali päť miliónov korún v igelitovej taške s logom Tesco na predvolebnú kampaň v roku 2010. "Pýtal som sa Sulíka, či od jedného zo spoločníkov Penty nedostali finančný príspevok na kampaň, ktorý ale nie je uvedený na webe medzi príspevkami. Tak sa ma spýtal, odkiaľ to viem a že on od Jozefa Špirka žiadne peniaze nezobral. Je to pravda, doniesol ich pokladník strany SaS Kolárik, ktorý ich od Špirka dostal v bielej Tesco igelitke," povedal Kočner. (Podobne Jozef Špirko z Penty robil program aj Obyčajným ľuďom a Nezávislým osobnostiam).

Osoba Kočnera je zaujímavá tým, že sa spája so slovenskou mafiou. Jeho meno figuruje na uniknutých mafiánskych listoch.http://www.cas.sk/clanok/218174/kocner-sulikovci-dostali-5-milionov-korun-v-igelitke-od-spolocnika-penty
http://www.cas.sk/clanok/207562/na-mafianskych-zoznamoch-je-321-mien-aj-vplyvni-podnikatelia