Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


SaS robila kšefty so Smerom


Smer , Sloboda a Solidarita

1 400 000€

9/2010

Prominentný člen SaS Martin Chren robil cez svoju firmu Hayek Consulting v roku 2007 kšefty s ministrom financií za Smer Jánom Počiatkom. Zákazku získal v zmanipulovanom tendri.

Chrenova firma Hayek Cosnulting dostal od Jána Počiatka kontrakt na 1,4 milióna eur. Išlo o školenie úradníkov v oblasti nových pravidiel tvorby štátneho rozpočtu. Problém bol v tom, že túto mega zákazku Sulíkov človek získal za veľmi podozrivých okolností.

Okrem Hayek Consulting sa výberového konania zúčastnili subjekty Nomos a Občianske združenie na podporu slobodnej spoločnosti. Bolo preukázané, že všetci traja súťažiaci v minulosti spolupracovali a boli aj personálne prepojení. Nomos a Občianske združenie na podporu slobodnej spoločnosti robili firme Hayek Consulting len krovie - umelú a bezzubú konkurenciu.

V roku 2010 sa ukázalo, že v roku 2008 získala jeho firma Hayek Consulting zákazku v rezorte hospodárstva v hodnote 66 000 eur. Keď sa táto informácia prevalila, celé ministerstvo hospodárstva už kontrolovala SaS. Ministrom hospodárstva bol Juraj Miškov, ktorý pod taktovkou Richarda Sulíka pripravoval ďalšiu privatizáciu SPP. A štátnym tajomníkom nebol nik iný ako majiteľ Hayek Consulting Martin Chren.


http://www.drzbalonik.com/06.html
http://www.topky.sk/cl/100535/1276160/Hayekovcom-kontroly-nic-nedokazali--pochybit-mal-stat