Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Majiteľ nemocnice dopredu vedel, kto bude šéfom poisťovne, hovoril aj o lobbingu


Smer

0€

04/2012

O tom nemal nikto počuť! Radoslav Bardún/majiteľ siete Medirex/, majiteľ nemocnice v Malackách, si pred tlačovou konferenciou šepkal so svojím právnikom o kamarátstve s novým šéfom Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) Marcelom Foraiom. Šéf VšZP vyjadrenie Bardúna berie len ako želanie a chce transparentný prístup.

Nahrávka vznikla na tlačovej konferencii, ktorú majiteľ nemocnice v Malackách Radoslav Bardún zvolal ohľadne zvyšovania platov zdravotných sestier. Pred začiatkom tlačovky, keď si myslel, že mikrofóny sú vypnuté, povedal svojmu právnikovi: „Šéfom poisťovne bude tiež jeden náš kamarát z Košíc, takže z toho hľadiska lobingu by to mohlo byť dobré. Tie labáky sú teraz dobre nastavené. Len my sme museli teraz, v záujme dobrých zmlúv, prospektívne sa vzdať roku 2010, lebo sme tam mali nadlimity, štyriapolročné,“ povedal vo zverejnenom zázname televízie. Šéfom VšZP sa naozaj stal Košičan Marcel Forai, zaujímavé je, že Bardún to vedel už niekoľko týždňov vopred.
http://www.cum.sk/v/P43M/korupcia-v-priamom-prenose
http://www.cas.sk/clanok/222463/nahravka-s-bardunom-sepkal-o-kamaratstve-so-sefom-poistovne/
https://dennikn.sk/248256/tykal-si-s-paskom-a-zatajil-luxusny-byt-kto-je-marcel-forai-ktory-odchadza-pre-zmluvy-s-tetou/