Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Milióny z eurofondov dostali súkromné polikliniky


Smer

6 042 081€

03/2016

Ministerstvo zdravotníctva pod vedením Viliama Čisláka rozdalo vyše šesť miliónov eur na rekonštrukciu ambulancií či polikliník. Štátne nemocnice v Trnave či Košiciach peniaze nezískali. Neúspešné bolo aj mesto Krompachy.

Milióny získalo sedem firiem, ktoré dosiahli vlani zisk vyše sedem miliónov eur a mohli si rekonštrukcie zaplatiť sami. Takmer 1,6 milióna eur dostali firmy skupiny Penta – Wesper a Medicínske centrum Nitra.

Peniaze dostala aj Nemocnica Košice – Šaca, ktorá patrí skupine Agel milionára Tomáša Chreneka.

Dôvod prečo štátne nemocnice peniaze nedostali: Eurofondy nedostali štátne nemocnice, lebo podľa ministerstva nenaplnili jedno zo základných kritérií oprávnenosti – ku dňu uzávierky výzvy nemali vyrovnané finančné vzťahy so štátnym rozpočtom. „Podmienky výzvy a výberové a hodnotiace kritériá boli rovnaké pre všetkých a nikoho neznevýhodňovali,“ tvrdí ministerstvo.

Finančné vzťahy so štátnym rozpočtom - ono by stačilo spustiť už dávno zaplatený DRG - systém reálneho ohodnocovania výkonov, štátne nemocnice by sa stali zárobkovými a mali by vyrovnané vzťahy so štátnym rozpočtom. Samozrejme ak by sa DRG systém zaviedol o zisky by prišla najmä Penta s jej firmami: Dôvera, ProCare, Svet Zdravia.

Aj takýto je stav štátnych nemocníc:


https://dennikn.sk/318355/miliony-eurofondov-nedostali-nemocnice-sukromne-polikliniky/
http://www.idemvolit.sk/471-kauza/drg-sa-doteraz-nezaviedlo-to-vyhovuje-len-dovere-penta-/
https://www.google.sk/search?q=fico+foto&espv=2&biw=1920&bih=935&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjX3rjGn8zLAhXDthQKHXd_AfIQ7AkIKw#tbm=isch&q=katastrof%C3%A1lny+stav+nemocn%C3%ADc+na+slovensku&imgrc=_
https://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam_ministrov_zdravotn%C3%ADctva_Slovenskej_republiky