Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Lucia Žitňanska a ich spojenie s Kaliňákom?


Kresťanskodemokratické hnutie , Most - Híd , SDKÚ , Smer

0€

03/2016

V roku 2006 bola ministerkou spravodlivosti, o Gorile, ktorá vtedy prebiehala údajne nevedela.

Titulok: "Žitňanská je garanciou boja proti korupcii." je arogantným výsmechom a urážkou slušných ľudí.

V čase od roku 2006-2009 som zastával post ministra spravodlivosti a podpredsedu vlády pre legislatívu. Ministra som prebral, práve od pani Žitňanskej po jej polročnej epizóde ministrovania v rezorte spravodlivosti v roku 2006. O tom v akom stave rozkladu zanechala rezort spravodlivosti a súdnictvo ako celok budem postupom času informovať verejnosť na svojej facebookovej stránke. Uisťujem Vás, že to nebude ľahké čítanie na dobrú noc.
Okrem, iných opatrení, o ktorých budem ešte písať, som okamžite zrušil súkromné upratovacie firmy v rezorte, vrátane samotnej budovy najvyššieho súdu a zaviedol som prácu väzňov. Dopady!
Zvýšila sa zamestnanosť väzňov z 28% až na takmer 80%, čo malo vplyv i na to, že väzni uhrádzali škodu spôsobenú majetkovou delikvenciou a platili výživne na deti. To bol, ale len vedľajší efekt. Hlavným prínosom bola finančná úspora. Len v budove najvyššieho súdu sme prácou väzňov, oproti súkromným firmám, ušetrili ročne 4 milióny sk. Väzni vyrábali nábytok a iné zariadenia pre všetky súdy. Predsedom súdov, pod hrozbou odvolania, som výslovne na osobitnej porade zakázal kupovať akékoľvek zariadenie od súkromných firiem, pokiaľ to vyrábali väzni.
V roku 2010 sa po polročnej epizóde ministrovania v rezorte spravodlivosti v roku 2006 pani Žitňanská opäť dostala na čelo rezortu spravodlivosti v Radičovej vláde.
Jej prvým a okamžitým opatrením bolo zrušenie práce väzňov a aj k upratovaniu v budove najvyššieho súdu sa vrátili predchádzajúce súkromné firmy. Pýtate sa prečo?
Pokúsim sa odpovedať.
Hneď po nástupe na post ministra sa súkromné firmy viackrát hlásili ku mne na rokovanie. Pýtate sa na aké? Neviem, lebo som ich nikdy neprijal a tých ekonomických štátnych zamestnancov, ktorí s nimi jednali v minulosti za pani Žitňanskej som doslova a do písmena (ale právne absolútne čistým spôsobom) na hodinu a na minútu vyhodil. Vôbec sa nebránili (a určite sa ani teraz neprihlásia) ani právne ani neprávne. Nebránila ich ani pani Žitňanská, ani jej priaznivo naklonené mimovládne organizácie na čele s vychýrenou pani advokátkou Čaputovou a pani Wienk. Pýtate sa prečo? Odpoveď je v rukách, lepšie povedané v ústach pani Žitňanskej, resp. Čaputovej a pani Wienk.
Vysvetlenie v úplnej nahote dáva hneď prvá porada sudcov z obvodu Krajského súdu Bratislava v inštitúte v Trenčianskych Tepliciach, ktorú zorganizovala nová ministerka spravodlivosti Žitňanská ešte v roku 2010. Na ktorú som musel byť pozvaný, lebo som zastával post predsedu najvyššieho súdu.
Priebeh porady:
Sudcovia hromadne atakujú pani Žitňanskú, že populisticky navrhla zníženie platov sudcov.
Žitňanská sa bráni. Niet peňazí v rozpočte na rezort spravodlivosti.
Na to som otvorene reagoval, že peňazí je dosť, len sa nesmie kradnúť.
Žitňanská reaguje, že ako to myslím?
Pýtam sa pani Žitňanskej, že prečo inštalovala súkromné firmy na upratovanie a zrušila prácu väzňov, keď iba v budove najvyššieho súdu sme ušetrili ročne 4 milióny Sk.
Pani Žitňanská zjavne nervózna nedáva pre psychickú indispozíciu odpoveď. Sudcovia búrlivými výrokmi atakujú pani Žitňanskú.
Pýtam sa pani Žitňanskej, či je to preto, že väzni na rozdiel od súkromných firiem, neponúkajú úplatky?
Pani Žitňanská kolabuje, nie je schopná reagovať a z porady, ktorú sama zvolala, bez jej zrušenia tackajúc odchádza za frenetického piskotu sudcov.

Iba na margo, pani Žitňanská v rámci ňou pretlačaného etického kódexu podala na mňa tri odvetné politické disciplinárne návrhy, ktoré skončili v koši. Škody ste za ňu zaplatili vy občania Slovenska. Nenašla morálnu motiváciu uhradiť ich sama zo svojej kasy. Uvidíme, či spoločne s pánom Prochádzkom a pánom Kaliňákom príjmu zákon o osobnej hmotnej zodpovednosti vysokých štátnych reprezentantov za rozhodnutia v štátnom úrade.
V rezorte spravodlivosti za pôsobenia aj pani Žitňanskej boli predražené tendre za 400 miliónov korún. Vedúci úradu rezortu spravodlivosti preto v roku 2006 podal trestné oznámenie za tieto predražené tendre. Ministrom vnútra bol v tom čase pán Kaliňák, ktorý to zmietol pod koberec.
Nie je problém, v záujme objektivity, obsah trestného oznámenia oprášiť s cieľom, či pani Žitňanská s pánom Kaliňákom myslia boj proti korupcii vážne.
Pýtam sa, je to náhoda? Vedel už vtedy pán Kaliňák, že bude potrebovať pani Žitňanskú? Spolupracovali spolu? Alebo jednoducho korupčné praktiky kryl iba preto, že sa mu to v budúcnosti možno oplatí, resp. má nízky prah tolerancie korupcie vo všeobecnosti?

Otázka je jednoduchá: Sú títo ľudia schopní bojovať proti korupcii, keď ju vo veľkom verejne produkujú?


Možno ich spája ich spoločná viera vychádzajúca z Talmudu a návštevy synagóg.

A kde všade Lucka pôsobila: KDH, SDKÚ-DS, Most-Híd


http://www.mordechajkapusta.com/2012/02/nastrbena-doveryhodnost-lucie.html
https://www.facebook.com/groups/328865690526573/permalink/1014819981931137/?comment_id=1015457101867425¬if_t=group_comment_reply