Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Sused Kaliňaka prenajímajúci byt Ficovi je podozrivý z daňových podvodov a vrátiek DPH


Smer

2 000 000€

03/2016

Vyšetrovanie miliónových podvodov suseda ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorý prenajíma byt premiérovi Robertovi Ficovi, stopili štátne orgány pod vedením Smeru.

Kaliňák vidí diskreditáciu

Žitňanská neodpovedala na otázku, či dôveruje Robertovi Kaliňákovi a či môže byť ďalej ministrom.

„To nie je otázka dôvery alebo nedôvery, musia existovať inštitucionálne hranice,“ reagovala. Na to, že keby polícia chcela, mohla mať informácie o podozreniach z Bašternákových podvodov už skôr, povedala, že „teraz sú na stole“.

„Ten konkrétny prípad treba prešetriť, potrebujeme systémové zmeny na to, aby ktokoľvek je minister vnútra, sme mohli veriť tomu, že nemôže vstupovať do vyšetrovania,“ dodala Žitňanská.

Fakty, ktoré o Bašternákovi dali už pred tri a pol rokom dokopy kriminalisti z finančnej správy, skončili v rukách policajných vyšetrovateľov. Tí napriek silným podozreniam z podvodu ani nezačali trestné stíhanie.

Skúmať sa mal možný podvod na DPH za približne dva milióny eur a vec preto nedostali začínajúci vyšetrovatelia, ale špička Kaliňákových policajtov – Národná kriminálna agentúra.

Nepomohol však ani dozor špeciálnej prokuratúry. Tá mlčala, hoci videla, že v Bašternákovom prípade polícia zďaleka neurobila ani štandard primeraný takým vážnym podozreniam, ktoré navyše vyslovili špecialisti na daňové podvody.

K prípadu zverejnil stanovisko aj Kaliňák, ktorý zopakoval, že ide o podlú diskreditáciu jeho rezortu.

Počiatek má s Bašternákom pozemok
Bašternák vlastní na Donovaloch nehnuteľnosť s ministrom dopravy Jánom Počiatkom.

„S pánom Bašternákom spoluvlastníme pozemok pod príjazdovou cestou, keďže má chatu neďaleko odo mňa. O jeho podnikateľských aktivitách nemám žiadne detailné informácie,“ povedal Počiatek.

Bývalý minister vnútra Daniel Lipšic (OĽaNO-Nova) hovorí, že Bašternákov prípad dokazuje, že do daňových podvodov sú zapojené najvyššie špičky vládnej strany. „Takýto rukolapný daňový podvod je na okamžité trestné stíhanie,“ hovorí Lipšic.

Igor Matovič vyzval Roberta Fica, aby sa presťahoval z bytu v rezidencii Bonaparte, ktorý patrí Bašternákovi.

„Všetci sa skladáme do štátnej kasy na to, aby sa táto banda zlodejov nafutrovala,“ povedal Matovič. „Celý tento prípad sa dial pod drobnohľadom Roberta Kaliňáka, ktorý má byť novým ministrom vnútra. Je veľmi dobre informovaný, je plne zodpovedný, on si dosadil policajného prezidenta, šéfa NAKA. Ak to kryli jeho ľudia, kryl to on. A Kaliňáka si dosadil Robert Fico, je za to zodpovedný.“

Fica Bašternákova vratka netrápi. „Je evidentné, že páni Matovič a Lipšic sa v spolupráci s protivládnym Denníkom N snažia šírením nezmyslov rozbiť vznikajúcu koalíciu. Nedokážu sa zmieriť s tým, že vzniká vláda zo štandardných strán, a opäť sa vracajú k politike očierňovania bez akýchkoľvek dôkazov,“ napísalo jeho tlačové oddelenie.

Smutné je, že to je jeden z množstva kauz povestnej dvojice Počiatek-Kaliňák. Je to pľúvanec voličom do tváre. Uvidíme, ako sa k tomu postaví úžasná ministerka spravodlivosti pani Žitňanská, féroví ľudia ako Danko a Bugár. Uvidíme, ako budú stáť pri zahladzovaní stôp....


https://dennikn.sk/408193/zitnanska-basternaka-treba-znovu-vysetrit-kalinakovi-mlci/