Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Byty za 6 centov, Kaliňák, Počiatek, Bašternák


Most - Híd , Smer , Sieť , Slovenská Národná Strana

680 000€

03/2016

V kauze ide o bytový komplex Five Star Residence, v ktorom podľa poslanca zo SaS Jozefa Rajtára stojí „jeden byt 1,7 milióna eur alebo 17 bytov jedno euro.“

Objekt stavala firma Real Štúdio K.F.A. podnikateľa Mariana Kočnera a firma Ladislava Bašternáka v ňom kúpila sedem bytov za 12 miliónov eur. Ako poslanec NR SR vysvetlil, následne si Bašternákova firma uplatnila nadmerný odpočet DPH vo výške dva milióny eur, pričom to nikto neskúmal a suma bola vyplatená hneď.

„Z toho istého objektu iná firma Mariana Kočnera, ktorá sa volá Inkasný Servis, kúpila 17 bytov za úhrnnú cenu jedno euro, a teda jeden byt za šesť centov, pričom cena bytu je aj s garážou 200-tisíc eur,“ vysvetlil s tým, že štát tak prišiel o 680-tisíc eur ako aj o daň zo zisku, keďže v tomto prípade ide o vyhýbanie sa plateniu DPH a dani zo zisku.

Prepojenie Kočnera či Bašternáka, ale aj Kaliňáka a Počiatka poukazuje podľa jeho slov na zvrátenosť celého obsadenia ministerstva vnútra. Ako pokračoval, v prípade objektu Five Star Residence zlyhala daňová správa, finančná správa, ale aj polícia, vyšetrovateľka či dozorový prokurátor. „Máme tak dôvodné podozrenie z činnosti organizovanej skupiny,“ poznamenal Galko.

Bašternák sa stretával aj s Borisom Kollárom, ako prvý dostal vyplatenie od štátu v prípade kauzy Váhostav a to ako jeden z mála plnú sumu /zo štátnych/.


Marián Kočner je celebritou na Slovensku, ktorá má s tyky s každým. Stretával sa so Sulíkom, Pavlom Ruskom, mnohé kšefty s jednotlivými SMERákmi, figuroval na mafiánskych listoch.http://www.topky.sk/cl/10/1512299/Stat-zacal-preplacat-dlhy-Vahostavu--Oslavovat-moze-aj-bohac--ktory-prenajima-Ficovi-byt
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/byty-za-sest-centov-opozicne-strany-kauza-suvisi-pociatkom-kalinakom.html