Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Jaskyňa v Tatrách za 100€ mesačne


Smer , Slovenská Národná Strana , Most - Híd , Sieť

03/2016

Žiga prenajal po voľbách jaskyňu bez výberového konania za 100 eur mesačne.

Bývalý šéf Ministerstva životného prostredia SR Peter Žiga prenajal po parlamentných voľbách Brestenskú jaskyňu bez výberového konania Občianskemu združeniu Pegas Slovakia za sumu 1200 eur ročne vrátane dane z pridanej hodnoty (DPH) do konca roka 2018.


“Brestenská jaskyňa je jediná, ktorá je pripravená na sprístupnenie od tohto roku v Západných Tatrách na území TANAP-u. Jej vchod sa nachádza neďaleko Múzea oravskej dediny v katastri obce Zuberec, kde je (ročná) návštevnosť okolo 70.000 ľudí. Je to teda lokalita s vysokou potenciou.”

Súhlas (rozhodnutie Okresného úradu Žilina z 13. októbra 2015), na prevádzkovanie predmetnej jaskyne má pritom Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR – Správa slovenských jaskýň Liptovský Mikuláš, a nie žiadne občianske združenie.
ŠOP dostala pritom od MŽP SR “na zlepšenie informovanosti o jaskyniach Oravy” 93.177,12 eur. “Tieto peniaze boli do konca roku 2015 použité na sprístupnenie predmetnej jaskyne, napríklad na vybudovanie brány, schodiska, chodníkov a bezpečnostných opatrení.”

Štandardný scenár, štandardných politikov. Za štátne sa vybuduje, súkromná firma z toho profituje. Podmienka: mať dobré vzťahy so štandardnými stranami, štandardnými politikmi.http://panobcan.sk/ziga-prenajal-po-volbach-jaskynu-bez-vyberoveho-konania-za-100-eur-mesacne/
http://ekonomika.sme.sk/c/20128515/ziga-po-volbach-prenajal-jaskynu-bez-vyberoveho-konania.html
http://www.lenposlovensku.sk/clanok/247/brestovska-jaskyna