Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Sulík zobral peniaze daňovým poplatníkom SR a sám si dal vyplatiť vysoké odstupné


Sloboda a Solidarita

17 000€

02/2011

Predseda najsilnejšej opozičnej strany Smer Robert Fico zverejnil interný list zo spoločnosti OLO - Odvoz a likvidácia odpadu, a.s., v ktorom niekdajší riaditeľ Richard Sulík prikazuje vedúcej personálneho a mzdového oddelenia spoločnosti, aby mu vyplatili k danému dátumu odmenu vo výške päťnásobku jeho zmluvného platu.

„Ide o verejný majetok, pretože spoločnosť OLO a.s. je stopercentnou akciovou spoločnosťou Bratislavy, hlavného mesta SR. Čiže zobral peniaze daňovým poplatníkom. A tento istý pán bude poučovať o tom, že treba zobrať poslancom a je nehorázne, ak nominant pán Zich za SaS si zobral odstupné z košickej teplárne,“ povedal Fico.

Fico niekoľkokrát upozornil novinárov, aby sa pozreli na príbuzenský vzťah Sulíka a Ivana Zicha, ktorého do teplární dosadila SaS. „Pán Zich si asi iba bral príklad od pána Sulíka,“ komentoval podpredseda Smeru Robert Kaliňák.

Sulík sa po vyjadreniach Fica priznal, že pri odchode z bratislavskej spoločnosti OLO dostal približne 17-tisíc eur. Podľa neho však nešlo o odstupné, ale o odmenu vo výške päťnásobku mesačnej mzdy.

Upozornil tiež, že vo firme pôsobil v manažérskej funkcii približne dva roky. Interný list z firmy OLO je datovaný k 31. marcu 2006. Sulík v ňom uvádza, že odmenu má prisľúbenú od primátora Bratislavy Andreja Ďurkovského.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/169316-sulik-si-rozkazal-aby-mu-olo-pri-odchode-vyplatilo-17-tisic-eur/