Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Predražený nábytok v kanceláriach poslancov NRSR


SDKÚ , Kresťanskodemokratické hnutie , Most - Híd , Obyčajní ľudia , Strana Maďarskej Koalície

0€

01/2002

Ako na svojom Facebookovom profile uviedol Milan Uhrík, nemyslel si, že „zdedí“ kanceláriu s vybavením za takú veľkú sumu. "Ani som netušil, že ako poslanec NR SR dostanem do vienka kanceláriu s vybavením za takmer 11-tisíc eur," napísal poslanec ĽSNS. Ako je vidno aj v priloženom dokumente, sumy za niektoré položky vyrážajú dych.

Poličky za sumy v rozmedzí 298 eur až 447 eur, kancelárske stoličky za 516 eur či kancelársky stôl za viac ako 900 eur pobúrili. Poriadne prehnane pôsobí aj suma za počítač. Ide o 1238 eur, pričom samotný počítač sa dá kúpiť aj za desatinu sumy.

V diskusii pod príspevkom sa ceny zdali privysoké aj mnohým ľuďom. „Za cenu rohového stola mám kuchynskú linku aj so stolom,“ vyjadril svoje znechutenie Jan. „Ani sa nemôžeme čudovať, že je Slovensko také slabé a vyhladované,“ pridáva sa Bruno.

Na naše otázky nakoniec reagovala aj Kancelária NR SR. "Vybavenie poslaneckých kancelárií bolo kupované jednorazovo za vlády M. Dzurindu v roku 2002. Sumy uvedené v súpise majetku sú prepočítané stanoveným konverzným kurzom na menu euro," píše sa v odpovedi.

Vládu vtedy tvorili: Dzurinda, Mikloš, Radičová, Zsolt Simon, Pál Csáky, Lucia Žitňanská, Daniel Lipšic, Eduard Kukan, Martin Pado, Vladimír Palko, Martin Fedor, Juraj Liška, Ivan Šimko, Rudolf Zajac, Ľudovít Kaník, Lászlo Miklóš, Lászlo Gyurovský, Pavol Prokopovič, Martin Fronc

Aktuálne:
Lucia Žitňanská (Most-Híd)
Zsolt Simon (SMK, Most-Híd)
Pál Csáky (SMK)
Martin Fedor (SDKÚ, Sieť)
Daniel Lipšic (KDH, NOVA+OĽANO)
Eduard Kukan (SDKÚ)
Vladimír Palko (KDH, KDS)http://www.topky.sk/cl/100535/1542241/Skandal-v-parlamente--poslanec-ukazal--to-co-sa-sepkalo-roky--Dokaz-safarenia-na-FOTO-
http://www.vlada.gov.sk/vlada-sr-od-16-10-2002-do-04-07-2006/