Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Smerák Podmanický zo Starej Bystrice dohadzuje zakázky bratrancovi


Smer

0€

04/2016

Podpredseda parlamentného výboru Ján Podmanický zo Smeru čelil podozreniam, že jeho rodina zarába na zákazkách od žilinskej župy, kde je tiež poslancom.

Významný poslanec Smeru Ján Podmanický čelil aj podozreniam, že firma, kde pôsobí jeho bratranec Gregor Hudec, vyhráva často zákazky na stavebné práce od žilinskej župy. V župnom zastupiteľstve sedí Podmanický ako radový poslanec, a predsedá mu jeho stranícky kolega Juraj Blanár.

„Keď sa na mňa v minulosti obrátil s prosbou o pomoc, rád som mu pomohol, vždy však len v medziach zákona a etiky,“ tvrdí o Hudecovi Podmanický.

Odmieta, že by išlo o obchodné záležitosti, a že by mal nejaký profit zo zákaziek eseročky Soar, ktorú jeho bratranec zastupoval v zmluvných veciach, a od roku 2015 je jej riaditeľom.

Otcom Gregora Hudeca je Ivan Hudec. Bývalý minister kultúry Slovenskej republiky za HZDS.

Ján Podmanický


Citujem zo slovensko.co.uk:
Firmu SOAR vraj riadia Gregor Hudec a Ján Podmanický (pozn. poslanec ŽSK za SMER a podľa uvedenia tiež pravá ruka Blanára). Ak by sa uvedené tvrdenia zakladali na pravde, ľahko si domyslíme, prečo práve táto firma vyhráva verejné súťaže v kraji, ale aj mimo neho. Toto je tá tzv „Transparentnosť“ v podaní p. Blanára? Kde potom skutočne končia obrovské toky peňazí?
Firma SOAR realizuje väčšinu stavebných zákazok na VUC, takisto rodinný dom pána Podmanického spolu s rodinným domom pána Gregora Hudeca? Áno, vieme, že v minulosti ste v médiách tvrdili, že to spolu nesúvisí, ale keď vidíme, že za posledných 10 rokov pracuje takmer každý deň na „stavbe storočia“ ako nazývajú novostavbu rodinnej vily Podmanického a rekonštrukcia rodinného domu Hudeca?
Pýtali sme sa v obci odkiaľ pochádza p. Gregor Hudec a Ján Podmanický komu patrí fy SOAR. Väčšina opýtaných zhodne tvrdila, že fy SOAR predsa patrí Podmanickému a Hudecovi. Kto je vlastne Podmanický ? Bezpochybne je to pravá ruka Blanára. Je spolumajiteľom fy RUNE s.r.o., v ktorej figuruje aj Gregor Hudec, ktorého otec, Ivan Hudec (pozn. bývalý minister kultúry za HZDS). Zistili sme, že Gregor Hudec sedí každý deň s bratrancom Janom Podmanickým. Všetky stavebné aktivity pre J. Podmanického realizuje SOAR.

Má veľmi zaujímavý okruh poradcov. Hlavným z nich je podplukovník ŠTB vo výslužbe Chovanec Miroslav, ktorého evidenčné číslo ŠTB bolo 197789, s ktorým sa stretáva na kávičke.
Ďalším dôverným priateľom Podmanického je Jozef Gabriš, – spis meno Javor – ŠTB) hodnotený za najväčšieho „hajzla“ v Žilinskom kraji, ktorý je dôverným priateľom aj Blanára. Za zmienku určite stojí, že Gabrišov syn, bol na pokyn Blanára zamestnaný na ŽSK.

http://domov.sme.sk/c/20154046/poslancov-bratranec-vedie-firmu-zupa-jej-dava-zakazky.html
http://www.vlada.gov.sk/ivan-hudec/
http://slovensko.co.uk/tunel-zilina-je-uz-takmer-hotovy/