Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Podozrivú firmu z Panama Papers zakladal exminister Borec


Smer

05/2016

Bývalý minister spravodlivosti Tomáš Borec spolupracoval s firmou Latem Trading, ktorú preverujú daniari aj polícia. Tomáš Borec podľa zistení stál v minulosti pri zrode firmy Latem Trading, známej z kauzy Panama Papers.


Táto firma vznikla v roku 2007 ešte ako Vertigo Trading. O dva roky neskôr sa premenovala na Intergest Slovakia. Pod názvom Latem Trading funguje od roku 2012. Od roku 2009 ju vlastní holandská firma Poelen Holding B. V., za ktorou stojí Guus Poelen.

Borecov podpis je na firemných dokumentoch z roku 2007, keď sa riešilo odvolanie konateľa a vymenovanie nového. Ako zapisovateľ bol podľa Aktualít aj na valnom zhromaždení v roku 2008. O rok neskôr bol dokonca Borec na valnom zhromaždení v mene samotného Poelena. Zaujímavosťou je aj to, že v rovnakej bratislavskej budove sídlil Borec aj firma spájaná s Panamskou kauzou. Ale ako tvrdí Borec s Poelenom sa podľa vlastných slov zoznámil tak dávno, že si podrobnosti nepamätá.

Exminister priznal, že zakladal firmu Latem Trading. Tvrdí však, že o jej podozrivých obchodných aktivitách až do vypuknutia kauzy Panama Papers vôbec nevedel.


http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/394240-podozrivu-firmu-z-panama-papers-zakladal-exminister-borec/
http://ekonomika.sme.sk/c/20173745/slovensku-pracku-z-panama-papers-zakladal-borec.html
http://www.cas.sk/clanok/405353/skandal-ako-hrom-panama-papers-vyplavili-meno-prveho-slovenskeho-politika/