Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Na večierku SBS - Bonul s.r.o rečnil premiér


Smer

6 000 000€

06/2016

SBS-ka Bonul bude strážiť Sociálnu poisťovňu za šesť miliónov eur.


„Nejeden účastník stretnutia pravdepodobne neveril vlastným očiam, keď sa na pódiu objavil samotný premiér. Prítomných dojal ďakovnou rečou za ich dobre odvedenú prácu, nezabudol vyzdvihnúť ani ich úspechy.“

V štátnej správe sa jej darí. Len nedávno získala ďalšiu lukratívnu zákazku v Sociálnej poisťovni.
Jej doterajší šéf Dušan Muňko by mal vo funkcii skončiť už v júni. V máji však stihol podpísať zmluvu so známou SBS-kou.

O niekoľkomiliónovú zákazku súťažil len Bonul s konzorciom firiem. To však zo súťaže vylúčili a Bonul mal svoje víťazstvo vo vrecku.

Otec a dcéra

Majiteľom Bonulu je Miroslav Bödör. Majiteľkou BMN Security bola do januára 2012 Miriam Gombíková. Za slobodna sa volala Bödörová a je dcérou Miroslava Bödöra. Rodina Bödörovcov má vzťahy aj s policajným prezidentom Tiborom Gašparom. Jeho manželka je príbuzná Miroslava Bödöra.

Bonul sa zviditeľnil ešte počas prvej vlády Roberta Fica, kedy od vtedajšieho ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka získal zákazku na opravu fasády rezortu, víťazom sa stala firma Petry Bödörovej, ktorá bola nevestou majiteľa Bonulu Miroslava Bödöra. Neskôr na povrch vyplávalo, že Bödörová je Jahnátkova suseda z Nitrianskych Hrnčiaroviec. Úrad pre verejné obstarávanie neskôr pri tomto obstarávaní našiel až sedem porušení zákona.
www.aktuality.sk/clanok/343319/na-ich-vecierku-recnil-premier-fico-sbs-ka-ziskala-zakazku-za-6-milionov/