Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Firma Počiatka, Kaliňáka verzus Bašternák


Smer , Slovenská Národná Strana , Most - Híd

0€

06/2016

Firmu B.A.Haus vlastnia Počiatek, Kaliňák, Bašternák.

Obrat firmy B.A. Haus dosahuje v priemere 300.000 EUR ročne, pričom ziska v r. 2012 = -25 tis. EUR, r. 2013 = 59 tis. EUR , r. 2014 = 125 ti.s EUR a r. 2015 = 95 tis. EUR. Z čoho mu to tá firma vyplatila. Kaliňák kúpil od Bašternáka akcie firmy, ktorá je v mínuse za 400 tisíc EUR. A Bašternák mu tie peniaze poslal na účet.
Nie som účtovník, veď sú tam odpisy. No jedná sa z 90% o nehnuteľnosti - budovy, ktoré sa odpisujú min. 20 rokov. Ročné odpisy predstavujú okolo 16 tis. EUR. :D Z čoho to tá firma vyplatila? To bol veľmi zlý argument s odpismi. Nerozdelený zisk / neuhradená strata z min. rokov je záporné číslo !!!

Podpredseda SNS Anton Hrnko sa zastával Kaliňáka a útočil na osobu, ktorá odkryla podívné prevody na Kaliňakovom účte:
Vo faktickej poznámke reagoval na prejav nezaradeného poslanca Miroslava Beblavého. "Ja by som vás chcel poprosiť, aby ste vážili slová, ktoré používate. Máme dôkaz, že pravdepodobne jeden z opozičných poslancov (narážal na Jozefa Rajtára, pozn. red.) navádzal na kriminálne konanie svojho asistenta a to je už iná vec."Kaliňáka sa zastala aj jeho veľka kritička z minulosti Lucia Žitňanská, aj jej správanie začína byť dôkazom parlamentu ako divadla pre verejnosť.
Reportér sa pýta Lucii Žitňanskej: "Vás osobne pán Kaliňák presvedčil?"
Žitňanská: "Ako som povedala, to podstatné je, pretože teraz ide o dôveru v štátne inštitúcie, že okrem koalície samozrejme, že musí presvedčiť aj verejnosť."

Podnet na parlamentný výbor

Podpredseda SaS Ľubomír Galko avizoval podnet na parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií, keďže Kaliňák pôžičku ani pohľadávky v majetkovom priznaní neuviedol.

„Znaky neštandardných operácií“
"Polmiliónový úver na kúpu akcií pochybnej firmy bez toho, aby bolo známe, čím ho minister Kaliňák zaručil, ako aj ďalšie pohyby na jeho účte vykazujú znaky neštandardných operácií a nemôžu zostať ani bez povšimnutia bankového dohľadu," skonštatovali predstavitelia SaS v dnešnom stanovisku pre médiá.
Národná banka Slovenska (NBS) by mala preveriť Tatra banku, cez ktorú prešla pochybná tranzakcia.

"Práčka špinavých peňazí"
Mihál (SaS) sa domnieva, že Kaliňák je súčasťou daňových a odvodových podvodov. "Spoločnosť B.A. Haus sa dá označiť ako práčka špinavých peňazí," podotkol.
Podľa jeho slov akcionári musia platiť z podielov na zisku zdravotné odvody, ale akcionári B.A. Haus to nerobia, lebo sa im akože vracajú pôžičky, ktoré firme dali.


Advokát Marek Turčan má s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom v súčasnosti prepojenia cez dve firmy: Bratislava trade center a Equity. V grafe to znázorňuje plná linka. Ako vidno na grafickom pavúkovi, v minulosti to však boli ešte firmy Jarabiny a Krupp (prerušovaná linka). Podobné prepojenia má Turčan aj s podnikateľom Ladislavom Bašternákom. V súčasnosti spolu figurujú v spoločnostiach B. A. Haus, KLM Group a Vega plus.
http://finweb.hnonline.sk/spravy-zo-sveta-financii/681949-v-biznise-s-kalinakom-a-basternakom-je-tento-muz-schema-ukazuje-jeho-prepojenie-s-ministrom


http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/video-kalinakovi-rupli-nervy-kvoli-kauze-basternak-vypenil-novinara-vzdy-pokojny-minister-nezvladol.html
http://tv.hnonline.sk/politika/679892-poslanec-SNS-vyprovokoval-velku-hadku-v-parlamente-ste-mafiani-krical-koaliciu-rajtar
http://domov.sme.sk/c/20191052/pri-kalinakovi-sa-objavil-aj-dalsi-basternak.html