Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Oľano, SaS, SME rodina - hlasovali v kontraste so svojim programom


Ľudová Strana Naše Slovensko , Sieť , Sloboda a Solidarita , Sme rodina , Slovenská Národná Strana

0€

06/2016

Poslanci Ľudovej strany Naše Slovensko predložili v NR SR návrh novely zákona, ktorou by sa zrušilo financovanie politických strán zo štátneho rozpočtu. Takmer 60 miliónov eur, ktoré dostanú politické strany za posledné parlamentné voľby, mohlo smerovať radšej do zdravotníctva, alebo školstva.

Návrh zákona ĽSNS však v hlasovaní nepodporila žiadna iná politická strana. Poslanci zo strany oligarchu Borisa Kollára hlasovali proti zrušeniu miliónových štátnych príspevkov pre politické strany. Absolútnu zbabelosť však ukázali politici zo strany OĽaNO. Zrušenie financovania politických strán zo štátneho rozpočtu mali totiž tiež v predvolebnom programe. V roku 2015 dokonca predkladali podobný návrh zákona, kde hlasovali všetci “za”. Pri hlasovaní za zrušenie financovania politických strán vytiahli hlasovacie karty a hrali sa na neprítomných.
Podobne aj Sloboda a Solidarita opakovane sa vyjadrovala za podobný návrh, keď však príde hlasuje v neprospech obyvateľov SR. Taktiež Slovnenská národná strana....http://www.naseslovensko.net/nasa-praca/bezcharakternost-standardnych-politikov-v-nr-sr-dosiahla-nove-dno-politikarcenie-je-pre-nich-dolezitejsie-nez-praca-v-prospech-ludi/
http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=37411
http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/1076031-kotlebovci-neuspeli-strany-budu-nadalej-financovane-statom/