Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Kaliňák a Počiatek kúpili firmu za 2 Eura, predávajúci dostal teplé miesto na ministerstve


Smer

37 000€

06/2012

Minister vnútra Robert Kaliňák a exminister Ján Počiatek urobili obchod snov. Za dve eurá kúpili spoločnosť FoRest s.r.o, ktorá v tom čase mala hodnotu 37-tisíc eur.

Upozornil na to analytik Peter Kunder z Aliancie Fair-play.

Kaliňák kupoval firmu v roku 2012. Robert Pintér, ktorý im podiel vo firme predal, začal približne v tom čase na ministerstve veľkú kariéru.

Podľa vtedy najčerstvejšej účtovnej závierky (za rok 2011) mala spoločnosť vlastné imanie 217-tisíc eur. Vlastné imanie je akási účtovná hodnota firmy – ide o rozdiel medzi majetkom firmy a jej záväzkami (dlhmi).

Pintér aj po predaji zostal pri Kaliňákovi. Stal sa najprv generálnym štátnym radcom na ministerstve vnútra, potom generálnym riaditeľom sekcie hnuteľného a nehnuteľného majetku na ministerstve.

Neštandardným spôsobom získal aj vysokú policajnú hodnosť a s ňou spojené materiálne výhody. Vo svojej pozícii za ministerstvo dojednáva a podpisuje mnohomiliónové zmluvy.
http://www.aktuality.sk/clanok/349534/kalinak-a-pociatek-kupili-firmu-za-dve-eura-jej-hodnota-bola-v-tisicoch-eur/
http://tv.hnonline.sk/aktualne-videa/684557-kalinak-vie-byt-na-dvoch-miestach-naraz-opozicia-vytiahla-na-ministra-podozrivy-prevod