Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Sulík a SaS taktiež tvrdo proti vystúpeniu z EÚ


Sloboda a Solidarita

0€

06/2016

Hoci Kotlebova ĽSNS už avizovala, že začne zbierať podpisy na vyhlásenie referenda o vystúpení Slovenska z EÚ, prípadný Slovexit v dohľadnej dobe určite nehrozí. „Referendum o vystúpení Slovenska z EÚ totiž nemá zmysel. Ani jedni z najväčších kritikov európskej politiky túto myšlienku neschvaľujú. Politická strana Sloboda a Solidarita žiadne prípadné referendum o vystúpení Slovenska z EÚ nepodporí,“ povedal predseda strany Richard Sulík.

Bude strana SaS iniciovať nejaké referendum o vystúpení Slovenska z Európskej únie?

Nie, nebude. Nevidím v tom žiadny zmysel.

Ľudová strana Naše Slovensko už hovorila, že bude iniciovať alebo zbierať podpisy na referendum o vystúpení Slovenska z EÚ. Takéto niečo podporíte?

Nie.

Kvôli čomu?

Lebo v referende o vystúpení Slovenska z EÚ nevidím žiadny zmysel. Slovensko má Schengen, má euro, dostalo množstvo eurofondov, i keď hodne sa z nich rozkradne, voľný trh. Slovensko je malá krajina, čiže tie výhody sú v tejto fáze oveľa väčšie. Veľká Británie je iný prípad, lebo Schengen nemajú, euro tiež nechceli, eurofondy nedostávajú a výrazne platia a voľný trh si vybavia, lebo na to je Británia dostatočne veľká a silná. To sú tie podstatné rozdiely, prečo Brexit dáva zmysel pre Britov, nie pre Európu a Slovexit nedáva, ani pre nás.
http://www.hlavnespravy.sk/sas-ziadne-referendum-o-vystupeni-slovenska-z-eu-nepodpori/801744