Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Nicholsonová hrubo porušila viaceré pravidla rokovania v NRSR


Sloboda a Solidarita

0€

07/2016

Nicholsonová porušila rokovací poriadok. Chcela uznášať schôdzu a návrhy bez prítomnosti poslancov. Nezaujímalo ju, kto je a kto nie je v rokovacej sále.
Mimoriadnu schôdzu pléna k odvolaniu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) otvorila podpredsedníčka parlamentu Lucia Nicholsonová (SaS) bez elektronickej prezentácie poslancov.

Nicholsonová však trvá na tom, že žiaden zákon neporušila. Novinárom zároveň ukázala scenár dnešného priebehu schôdze, ktorý našla na stole pre predsedajúceho. Bolo tam naplánované otvorenie rokovania o 9. hodine, potom prerušenie pre neuznášaniaschopnosť na hodinu a následné ukončenie rokovania. "Vedeli, že tam budú sedieť, ale schôdzu nespustia," povedala Nicholsonová.

Nicholsonová počas schôdze: Volá mi Danko, ale nemôžem to dvihnúť
Nicholsonová počas hádky hovorila, že jej práve volá šéf parlamentu SNS. "Nemôžem to dvihnúť, keďže on nechce, aby sa v parlamente používali mobilné telefóny," posmešne reaguje poslankyňa SaS.

Hrnčiar: Dostal som poverenie od Danka
"Zapla si mikrofón a do neho hovorila, že my sme sa dohodli," povedal Hrnčiar, ktorý novinárom ukázal originál poverenia od predsedu parlamentu Andreja Danka (SNS), aby ho zastupoval.
"Môžem vykonávať všetky právomoci. Podpisoval som aj interpelácie, ktoré išli na vládu. A Danko telefonicky potvrdil, že jedine ja mám poverenie viesť schôdzu," povedal Hrnčiar.

Voči konaniu Nicholsonovej sa vyjadril Bugár: s takouto aroganciou som sa za 26 rokov nestretol. Toto je hrubé porušenie rokovacieho poriadku. Podobne sa vyjadril aj Danko. Ten hovorí, že musí krotiť svoje emócie, kedže ide o ženu. Zaujímavé je sledovať na týchto dvoch osobách aké sú si blízke napriek diametrálne odlišným predvolebným sľubom a rečiam.

Matovič hovorí o falšovaní podpisov:http://tv.hnonline.sk/politika/788966-hrnciar-mal-viest-schodzu-podvodom-matovic-sa-pyta-kto-sfalsoval-dankov-podpis/diskusia
http://www.aktuality.sk/clanok/354062/tyzden-v-kocke-daga-danisa-nicholsonova-prekrocila-rubikon/