Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Počiatek predáva obrovské rozlohy ornej pôdy podivnej firme bez sídla


Smer

0€

07/2016

Ján Počiatek rozpredal hektáre úrodnej pôdy na juhu Slovenska, na ktorej chcel s manželkou pestovať biopotraviny.

Išlo prevažne o úrodnú ornú pôdu, považovanú za slovenské zlato. Spolu s manželkou jej v priebehu rokov 2009, 2010 a 2011 nadobudli niekoľko hektárov. Počiatek sa dokonca chystal v budúcnosti sám ju obhospodarovať.

Prečo zmenil názor na farmárčenie, komu a za koľko pôdu predal, sme sa od exministra nedozvedeli. Na naše otázky vôbec nereagoval. Z výpisu z katastra nehnuteľností vyplýva, že novým vlastníkom hektárov orníc, ale i lesných či trvalo trávnatých pozemkov v obciach Bešeňov, Branovo, Dvory nad Žitavou, Lipová, Mojzesov a Úľany nad Žitavou sa stala firma AGRO-FOX.

Dostupné údaje naznačujú, že od Jána Počiatka ich začala postupne skupovať od mája 2014, prevažnú časť však od vlaňajšieho novembra, pričom posledné dodatky k obchodu s pôdou boli uzatvorené vo februári tohto roka. Sídlo eseročky AGRO-FOX by sa podľa Obchodného registra malo nachádzať v obci Dubník, časť Mikuláš, vypátrať sa nám ho však nepodarilo.

Nasrdený Záhumenský
O malú chvíľu nás už s úsmevom zdravil a ruku podával Marián Záhumenský. Muž, ktorý za prvej vlády Roberta Fica zastával post štátneho tajomníka na ministerstve pôdohospodárstva, no a ešte pred pár mesiacmi dral poslanecké lavice za stranu Smer. Jeho vľúdnosť a ochota - po zistení, odkiaľ sme a prečo sme prišli - razom pominuli. On vraj nič nemusí vysvetľovať ani to, ako sa Ján Počiatek pozemkov zbavil, lebo s politikou už nič nemá ani s firmou AGRO-FOX a ak sme ju nenašli, tak je to náš problém.
http://agrofox.sk/
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=7887&SID=9&P=1
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/ludia/07/exminister-pociatek-zbavuje-majetkov-pozemky-predava-firme-ktorej-nikdy-nikto-nepocul.html